E shtunë, 17 Prill, 2021
13 C
Tirana

AUTHOR NAME

ke vi

98 POSTS
0 COMMENTS

PIRJA E DUHANIT PËRKEQËSON SIMPTOMAT E VIRUSIT COVID-19

Sipas një studimi të kryer nga Ministria e Shëndetësisë Maqedonase është provuar se njerëzit që konsumojnë duhan janë më të ekspozuar ndaj përkeqësimit të...

FOTOLAJM/Basha dhe bashkëshortja e tij kryejnë homazhe në nder të Bashkim Finos

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe Bashkëshortja e tij kanë kryer homazhe në nder të të ndjerit Bashkim Fino.   Homazhet për ish-kryeministrin dhe deputetin...

Edi Rama u dorëzon familjarëve të Arjan Salës certifikatën “Dëshmor i Atdheut

Në vizitën që i ka bërë ditën e sotme familjes së të ndjerit Arjan Sala, Kryeministri Rama ju ka dorëzuar çertifikatën e "Dëshmorit të...

Kolegji nis shqyrtimin e padisë për listat e PD-së

Përfaqësuesi zgjedhor I Partisë Socialiste, Eridian Salianji, ka reaguar në lidhje me listat e paraqitura në KQZ nga Partia Demokratike, ku sipas tij kemi...

Fatos Lubonja: Rrotacioni si mundësi për të marrë kthesën

Përpara se të shkruaja këtë analizë parazgjedhore, vendosa të lexoj çfarë kam shkruar nëntë vjet më parë në prag të zgjedhjeve të vitit 2013....

Mes kaosit dhe shpresës, si nisi vaksinimi masiv!

Midis entuziazmit dhe kaosit është hapur dje fushata masive për vaksinimin e të moshuarve.Të moshuar të cilët nga njëra anë ishin të gezuar për...

Bizneset që rrezikojnë falimentimin nga rënia e konsumit

Në një intervistë të dhënë për Revistën Monitor eksperti fiskal, Ahmet Xhinishi, ka pohuar se biznesi I vogël është duke kaluar një situatë shumë...

Berisha mesazh ngushëllimi për Bashkim Finon

Nëpërmjet një mesazhi në llogarinë e tij të Facebook-ut ish-kryeministri I Shqipërisë Sali Berisha, ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të...

Basha anulon takimin në Fier, në shenjë nderimi për Bashkim Finon

Në shenjë nderimi për ndarjen nga jeta të Bashkim Finos, Lulzim Basha ka anuluar takimin elektoral në Fier, të cilin e kishte në axhendën...

Mjekët francezë paralajmërojnë për mbingarkesë katastrofike të spitaleve

Mjekët e urgjencës në Paris thonë se shtimi i infeksioneve me koronavirus mund të mbingarkojnë së shpejti kapacitetet spitalore për t’u kujdesur për të...

Të fundit

Bayern/ Flick e pranon: Nuk fle më gjumë pas eleminimit nga Champions League

Dhemb akoma në shtëpinë e Bayern Munich eliminimi nga Champions League në raundin e fazës çerekfinale. Përballja e dyfishtë me PSG-në i ka lënë një...

Karlo Ponci, historia e pazakontë e “babait” të skemave piramidale

I lindur në rajonin e Romanjës në fundin e shekullit XIX dhe vdekur në Rio de Zhaneiro në vitin 1949, Karlo (Çarls) Ponci nuk...

Rama: Kush voton LSI-PD, derrin maç do merrni. Ilirin lart dhe Saliun poshtë

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim elektoral me qytetarë dhe simpatizantë të Partisë Socialiste, në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit. Gjatë fjalës së tij,...

Kritike/ Navalny rrezikon veshkat dhe shikimin pas dy javësh greve urie

Lideri i opozitës ruse, Alexei Navalny është në rrezik dështimi të zhvillimit të veshkave dhe shikimi i tij po fillon të dobësohet, pasi janë...

Takimet e Bashës ditën e sotme/ Rama: Ai fle 9 vjet dhe më sfidon me 9 orë punë

Kryeministri Edi Rama ka mësuar ''sfidën'' që kryedemokrati Lulzim Basha i ka shpallur në javën e fundit të fushatës. Në fjalimin e tij në Gjirokastër,...