E diel, 27 Shtator, 2020
22 C
Tirana

AUTHOR NAME

B H

7095 POSTS
0 COMMENTS

Basha tregon pse ‘heshti’ ditët e para pas tragjedisë të 26 nëntorit

Kreu i PD-së, Lulzim Basha është shprehur se kryeministri Rama e konsideron si një bekim tërmetin dramatik të 26 nëntorit. Kjo sipas tij, pasi...

“Ka vetëm një artikull të kopjuar”, Muka i nxjerr ‘të palarat’ zv.ministrit

Ish-zv.ministri i Arsimit, Taulant Muka, ka reaguar pas emërimit të pedagogut Oltion Rrumbullaku si zv.ministër i ri i Arsimit. Përmes një postimi në Facebook, Muka...

Ja si Rusia po mëson qeveritë të spiunojnë qytetarët e tyre

Nga: Alina Polyakova “The New York Times” Huauei, kompania kineze e telekomunikacionit, dhe prodhuesja më e madhe e pajisjeve telekomunikuese në botë, po ndihmon qeveritë...

Qeveria nënshkruan memorandum bashkëpunimi me SHBA për rrjetin 5G

Qeveria shqiptare ka miratuar në parim memorandumin e bashkëpunimit me Shtetet e Bashkuara të Amerikës në lidhje me çështjen e rrejtit 4G dhe 5G. “Vendim...

S’ka sinjale radio, busullat ç’orientohen/ Çfarë ndodh në “Zona del Silencio”

Në shkretëtirën Çihuahuan në veri të Meksikës, ndodhet një zonë misterioze ku nuk funksionojnë sinjalet radio, dhe ku busullat rrotullohen jashtë kontrollit, kur vendosen...

Përfaqësues të medias kërkojnë rrëzimin e paketës “anti-shpifje”

Komisioni parlamentar i medias vazhdoi edhe sot dëgjesat me grupet e interesit për projekt-amendamentet në dy ligje, që ndikojnë mbi mediat të mbiquajtura nga...

Kryebashkiaku serb padit presidentin Vuçiç dhe vëllain e tij

Kreu i Bashkisë së Novi Sad, Milos Vuçeviç, ka paditur presidentin serb Aleksandar Vuçiç dhe vëllain e tij, Andrej Vuçiç, për kultivim marijuane. Disa ditë...

“Sot u ndjeva më i vogël se Erion Braçe”, Rama falenderon trupat e shpëtimit

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka shpërndarë ditën e sotme medalje të arta për diplomatët e huaj në vendin tonë. Motivi i këtyre medaljeve...

Dy fjalë për sulmin e padenjë që po i bëhet sot Arbër Hajdarit

Nga: Skënder Minxhozi Në këto ditë dramash të rënda kombëtare, në plan të parë ka dalë vullneti dhe dëshira për të rimëkëmbur Shqipërinë e tronditur...

Peter Handke dhe fuqia e mohimit

Nga: Emir Suljagiç “Al Jazeera” Unë kam një përvojë të shkurtër por intime me Stokholmin. Kam shkruar atje në dimrin e vitit 2000 librin tim...

Të fundit

Tiranë/ Makina përplas 10-vjeçaren te bulevardi “Gjergj Fishta”

Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në kryeqytet. Një mjet ka përplasur një fëmijë 10 vjeç, në bulevardin “Gjergj Fishta”. Burime zyrtare njoftojnë se...

“Dielli do të ndriçojë për të gjithë shqiptarët!”, Meta del me mesazhin e fortë (VIDEO)

Në Ditën Ndërkombëtare të Turizmit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta thotë se është momenti për të reflektuar mbi domosdoshmërinë për t'i dhënë frymëmarrje këtij...

7 muaj me patentë, 21-vjeçari kapet nga policia duke qarkulluar me shpejtësi të frikshme

Policia Rrugore nuk ndalet me kontrollin e rreptë ndaj të gjithë shoferëve abuziv. Gjatë 5 orëve kontroll me radar e dragera janë pezulluar 22...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës/Përplasen tre makina, plagosen dy persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se në këtë aksident janë përplasur tre mjete dhe për pasojë janë plagosur dy...

Një breshkë e rrallë gjendet në brigjet e Himarës

Një breshkë mjaft e rrallë Caretta Caretta, është gjetur mëngjesin e sotëm në brigjet e Himarës. Ajo ka pësuar dëmtime, si pasojë e përplasjeve...