E hënë, 6 Korrik, 2020
29 C
Tirana

AUTHOR NAME

B H

5325 POSTS
0 COMMENTS

U kap teksa ikte nga Shqipëria, provat që çuan në arrestimin e Redjan Rrajas

Redjan Rraja, 34 vjeç, me profesion stomatolog, u arrestua nga policia ndërsa tentonte të largohej nga Shqipëria drejt Kanadasë. I akuzuari në lidhje me atentatin...

Atentati ndaj prokurorit/ Redjan Rraja u identifikua nga gjurmët e ADN-së

Policia arrestoi ditën e sotme Redjan Rraja, 34 vjeç, si të dyshuar për atentatin ndaj prokurorit Arian Ndoja. Sipas News24, ai u identifikua nga gjurmët...

EMRI/ Atentati ndaj prokurorit, arrestohet nipi i deputetit të PS

Policia ka arrestuar një person, i cili dyshohet se ka lidhje me atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja. Bëhet fjalë për shtetasin Redjan Rraja. Ai...

Rrjeti 5G edhe në Shqipëri/ Balla: Duhet të dëgjojmë partnerët tanë amerikanë

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla i ka bërë thirrje parlamenteve të vendeve të Evropës Juglindore, të dëgjojnë partnerët amerikanë kur bëhet...

Gramoz Ruçi: Evropa është më e pasigurt me Ballkanin jashtë BE-së

Kreu i parlamentit, Gramoz Ruçi, ka folur në lidhje me rritjen e sigurisë me qëllim garantimin e stabilitetit në të gjithë vendet e Ballkanit Perëndimor. Ai...

Hynë në mësim dhe ngacmuan studentet, sherr masiv në ambientet e fakultetit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në ambientet e një godine ku po zhvillonin mësim studentët e Fakultetit Ekonomik. Mësohet se dy...

Basha tregon planin e PD për tarifat e arsimit dhe taksimin e biznesit të vogël

MARIGLEN KUME/ Kryedemokrati Lulzim Basha e nisi turin e takimeve me të rinjtë e Elbasanit me premtime për arsimin dhe frenimin e emigracionit. Teksa iu...

“Kam shtëpinë pa pllaka”, dëshmia mes lotësh e shoferit të FNSH

Është arrestuar gjatë ditës së sotme, ish-efektivi i FNSH, Ardian Loci. Ai ishte shpallur në kërkim nga policia pasi akuzohet se ka dekonspiruar aksionet e...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Territori shqiptar gjatë paradites do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Por pritet që nga mesdita, vranësirat të zhvendosen drejt zonave malore dhe zonave...

JO-ja për negociatat/ Presidenti i PE: Vendimi i Brukselit mund të ndryshojë

Presidenti i ri i Palamentit Evropian David Sassoli ishte dje në Maqedoninë e Veriut, në vizitën e tij të parë në një vend jashtë...

Të fundit

Rrëfehet Tare: Punoj si drejtor dhe mendoj si futbollist

Prej vitit, 2008 Igli Tare punon si drejtor sporti i Lazios. Ai ka folur për Lazio Style 1900... rreth futbollit, pasionit të tij të madh. “Kam...

Shqiptari i parë që caktohet nga Papa Françesku në trup diplomatik

Dom Artur Kola është caktuar nga Papa Françesku të shërbejë në Përfaqësinë Papnore në Republikën e Bregut të Fildishtë. Sipas “Vatican News” ai është meshtari...

“Pandemia ekziston, sëmur, merr jetë”/ Brataj: 5 këshilla që duhet t’i ndiqni

Për të gjithë skeptikët, Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj shkruan në rrjetin social Facebook, se koronavirusi ekziston, infekton, sëmur dhe merr jetë. Brataj radhit...

“Sot humbëm një betejë”, Manastirliu iu bën një thirrje qytetarëve

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, nga Durrësi deklaroi se ditën e sotme u humb një betejë, teksa përmendi ndarjen nga jeta të mjekut në...

Hapja e transportit publik, “rekomandimi urgjent” i ekspertit të ISHP-së

Ditën e sotme transporti publik në Tiranë ka rifilluar punën ndërkohë së fundmi eksperti i Institutit të Shëndetit Publik, Erion Dasho ka bërë një...