E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

AUTHOR NAME

B H

5336 POSTS
0 COMMENTS

Pasgoditja në Thumanë/ Aktivisti: 2 persona humbën jetën kur po nxirreshin

Aktivisti Aulon Kalaja ka hedhur një akuzë të fortë në lidhje me tërmetin e 26 nëntorit. I ftuar në emisionin “360 Gradë” në Ora News,...

“Revolucioni” kundër Reformës në Drejtësi përfundoi në protesta

Nga: Mero Baze Ish- deputetët e opozitës dhe zyrtarë të lartë të PD, janë ftuar të marrin pjesë në seancën gjyqësore ndaj ish- deputetit Ervin...

Cakaj takon komisionerin e PE: Do vijojmë punën për reforma modernizues

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka zhvilluar një takim me Komisionerin e sapozgjedhur për Politikat Evropiane të Fqinjësisë...

Vendimi/ 10 godina në Institutin e Kamzës do shemben

Këshilli Bashkiak i Tiranës ka vendosur ditën e sotme se 10 godina në Institutin e Kamzës do të shemben pasi paraqesin rrezik për njerëzit...

Përse në të ardhmen do të punojmë të gjithë part-time

Rritet pak kudo dëshira për të punuar më pak… Dhe brenda një kohe të shkurtër mund të mos kemi më asnjë zgjedhje Të punosh në...

“Kryeministri ka zaptuar skenën”, Lubonja analizon situatën pas tërmetit

Analisti i njohur, Fatos Lubonja, ka komentuar mënyrën se si qeveria po merret me menaxhimin e situatë pas tërmetit. I ftuar në rubrikën e “Opinion”...

Ndryshime në Policinë e Shtetit, ja shefat e komisariateve që lëvizin

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka bërë disa ndryshime ditën e sotme në polici, të cilat prekin disa shefa komisariatesh në Tiranë,...

Shumica ndërton, pakica zhurmon, kjo po ndodh në Shqipëri

Nga: Artur Ajazi Ajo çka po ndodh prej 6 vitesh në këtë vend, natyrisht nuk ka vend shumë për komente dhe “opinione” të atyre që...

“Çarje si këtu s’kam parë askund”, eksperti rumun flet për pasojat e tërmetit

Inxhinieri rumun, Cezar Aanicai është shprehur se gjendja pas tërmetit në Shqipëri duket mjaft e rëndë. I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, inxhinieri tha...

I arrestuar për tentativë vrasje, kush është 26-vjeçari që u ekzekutua në Kavajë

Një ngjarje e rëndë tronditi Kavajën mbrëmjen e sotme, ku si pasojë e një konflikti mbeti i vdekur 26-vjeçari, Marjus Ismaili. Dyshohet se konflikti ka...

Të fundit

“Nuk jam monstra që më bën ajo të dukem”, Johnny Depp dhe Amber Heard përballen në gjyq

Ylli i Hollivudit Johnny Depp mohoi se ka dhunuar ish-gruan e tij Amber Heard, ndërsa tha të kundërtën se kishte qenë ajo e cila...

VIDEO/ Autobusi i shkollës bie në liqen, humbin jetën 21 nxënës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Kinë, teksa një autobus shkolle ka humbur kontrollin dhe ka rënë në liqen. Sipas Daily Mail, të...

A po shet toka Hashimi, ashtu siç e shiti detin Lulzimi

Nga Kreshnik Spahiu 8 vjet më parë në zyrat “KuqeZi” mbërriti Ambasadori amerikan Arvizu. Në takimin që u zhvillua me dyer të mbyllura dhe pa media,...

Si të largoni kilogramët e tepërt nga zona e belit

S’ka më: Nesër do filloj të bëj ushtrime apo nesër filloj dietën! Bëni mirë që pikërisht ditën e sotme, të filloni të ndërmerrni masat e...

Çeki/ Përplasen dy trena, shënohen të paktën 3 viktima

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Republikën Çeke, ku dy trena pasagjerësh janë përplasur me njëri-tjetrin. Sipas mediave të huaja, deri...