E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

AUTHOR NAME

B H

5330 POSTS
0 COMMENTS

“Bllokoni të gjitha targat e mjeteve të blinduara”/Sandër Lleshaj jep urdhrin

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj u ka kërkuar Drejtorive Rajonale të Shërbimit të Transportit Rrugor të pezullojnë çdo targim të mjeteve të blinduara, që...

Policia nis hetimin pasuror ndaj Gjutës, i sekuestrojnë automjetin e blinduar

Një ditë pas arrestimit, policia ka nisur hetimin pasuror për shtetasin Vladimir Gjuta. 40-vjeçari u arrestua pasi u kap me armë zjarri me vete dhe...

Si motrat adoleshente i joshnin dhe i ekzekutonin oficerët e lartë nazistë

Kur motrat Fredi dhe Trus Overstegen ishin të vogla, nëna e tyre i vinte të flinin në të njëjtin shtrat. Megjithëse familja kishte më...

Probleme me mungesat, mësuesi i kërkon favore seksuale nxënëses së tij

Një mësues që kërkon të abuzojë seksualisht me nxënësen e tij. Emisioni Stop sjell sonte me zë dhe figurë një histori që zhvillohet në...

OFL shënjestron Emiljano Shullazin dhe Gjergj Cukalin, iu dërgon formularët

Operacioni “Forca e Ligjit” u ka dërguar ditën e sotme formularët për deklarimin e pasurive dy personazheve të tjerë të botës së krimit. Bëhet fjalë...

Pse po dështon lufta kundër korrupsionit në Ballkanin Perëndimor

Nga Nikola Cuckic “European Western Balkans” Sa prej qytetarëve në Ballkanin Perëndimor, janë vënë nën presion për të dhënë ryshfet, sa prej tyre kanë qenë...

Sherr mes të rinjsh në Kamëz, plagoset me thikë 25-vjeçari

Një 25-vjeçar ka mbetur i plagosur ditën e sotme në Kamëz, si pasojë e një sherri mes disa të rinjve. Sipas policisë, ngjarja është regjistruar...

Rama ‘përplaset’ me Kurtin në lidhje me mini-Shengenin Ballkanik

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka vizituar ditën e sotme Tiranën, ku edhe zhvilloi një takim me kryeministrin Rama. Pas takimit, të dy liderët dolën...

“Së shpejti mbledhje mes dy qeverive”, Rama zbardh takimin me Kurtin

Kryeministri Edi Rama ka treguar se çfarë ka diskutuar me Albin Kurtin, gjatë takimit të sotëm. Në konferencën e përbashkët për media, Rama u shpreh...

Të dënuar me burgim të përjetshëm, 3 të rrezikshmit që kërkohen nga policia

Policia ka publikuar ditën e sotme fotot dhe emrat e 3 personave të radhës që janë objekt i punës së Njësisë së Kërkimit. Barjam Boci,...

Të fundit

Mustafa paralajmëron bisedime me partitë për zgjedhjen e presidentit të ri

LDK pritet të zhvillojë takime me partitë politike në Kosovë, për të diskutuar rreth zgjidhjeve të mundshme për zgjedhjen e presidentit, nëse aktakuzat ndaj Thaçit...

Transporti publik/ Epidemiologu i njohur ka një thirrje për qytetarët

Prej ditës së djeshme, transporti publik ka rifilluar punën në vendin tonë, ndërkohë epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka një thirrje për qytetarët. Ai bën...

Brataj: Nëse zbatohen këto masa, infeksionet do ulen për 3 javë

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, thotë se rritja e rasteve me koronavirus ka ardhur për shkak të lirimit të masave. Në një intervistë për...

Si ta mbajmë shtëpinë të freskët gjatë verës, pa shumë kosto

Temperaturat e larta mbeten shqetësimi kryesor në stinën e verës! Shpeshherë ambienti brenda shtëpisë është më i nxehtë se ai jashtë dhe krahas kondicionerëve, ka...

Një tjetër rast pozitiv në radhët e politikanëve të Kosovës

Një tjetër politikan nga Kosova ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Bëhet fjalë për ish-ministrin e Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku nga radhët e LDK-së. Lajmin e ka...