E martë, 2 Qershor, 2020
11 C
Tirana

AUTHOR NAME

B H

4523 POSTS
0 COMMENTS

Ushtaraku iranian përlotet gjatë transmetimit, pas ekzekutimit të Soleimanit

Gjenerali iranian, Qasem Soleimani është vrarë nga një sulm ajror i forcave amerikane. Sulmi u urdhërua nga presidenti i SHBA-së, Donald Trump . Pas lajmit...

Donte ta kalonte ilegalisht, arrestohet vajza dhe punonjësi i aeroportit

Policia kufitare e Rinasit ka arrestuar ditën e sotme një vajzë 23-vjeçare dhe një punonjës të skanerit në aeroport. Shtetasja me inicialet Xh. K., 23...

31 dhjetori/ Sherr mes 6 anëtarëve të një familjeje shqiptare në Itali

Një situatë e pazakontë është regjistruar në Itali mbrëmjen e 31 dhjetorit, ku 6 anëtarë të një familjeje shqiptare janë grindur me njëri-tjetrin duke...

EMRI/Kush është shoferi nga Berati që tentoi të kalonte lëndë narkotike në Greqi

Dalin në dritë detaje të tjera në lidhje me arrestimin e shtetasit nga Berati në pikën Kufitare të Kakavijës. 59-vjeçari i arrestuar është identifikuar si...

Zaev jep dorëheqjen nga posti i kryeministrit të Maqedonisë së Veriut

Zoran Zaev tashmë nuk është më kryeministër i Maqedonisë së Veriut. Zaev u shpreh se pret nga Kuvend ta konstatojë atë sa më shpejt të...

U shndërrua në një ikonë mode, ja arsyeja pse futbollisti mbante syze në fushë

Futbollisti holandez, Edgar Davids ka lënë gjurmë në futbollin Evropian, jo vetëm si një lojtar i jashtëzakonshëm por edhe si një ikonë mode. Davids është...

Kroacia merr drejtimin e BE-së, premtimi që vendi i bën Shqipërisë

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkovic ka premtuar se do të punojë për të hapur negociatat e anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me...

VIDEO/ Pamje nga aksidenti tragjik në zonën e Porcelanit

Një aksident i frikshëm u regjistrua ditën e djeshme tek zona e Porcelanit në Tiranë, ku për pasojë mbetën të vdekur 2 kalimtarë. Policia raportoi...

Do përfitonte nga fluksi në kufi pas festave, arrestohet 59-vjeçari nga Berati

Policia kufitare në Kakavijë ka arrestuar një 59-vjeçar nga Berati, pasi u kap me një sasi heroine. Sipas policisë, në çantën e tij u gjetën...

Shqiptari ekzekutoi vajzën dhe dhëndrin në Australi, mediat zbardhin detajet

Policia po pret të marrë në pyetje babanë e Lindita Musai, vajzës shqiptare që u ekzekutua bashkë me burrin e saj në Melbourne të...

Të fundit

Albin Kurti: Kosova ka dy armiq, një të brendshëm dhe një të jashtëm

Kryeministri ende në detyrë, Albin Kurti është shprehur se Kosova ka dy armiq, një të jashtëm dhe një të brendshëm. I ftuar në emisionin “5...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet ka goditur vendin mbrëmjen e sotme. Bëhet me dije se tërmeti me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter e ka pasur epiqendrën në...

Rasti i George Floyd/ Autopsia private nxjerr tjetër rezultat nga ajo zyrtarja

Familja e të ndjerit George Floyd, i cili u vra nga policia në SHBA kanë vendosur t’i bëjnë një autopsi private për të zbuluar...

Një tjetër gjyqtare e vettingut kallëzohet në SPAK

Ish-gjyqtarja e Apelit Shkodër, Hajrie Muçmata, ka kallëzuar në SPAK gjyqtaren e KPK-së, Alma Faskaj. Muçmata akuzon Alma Faskajn për kryerjen e veprës penale “Falsifikim...

Njeriu që e do Kosovën, sa zyrën e tij

Nga Mero Baze Qindra kamionë dhe vetura, së bashku me udhëtarët që sot janë nisur drejt Kosovës, u përballën me një surprizë të hidhur në...
WhatsApp KONTAKTO TT