E shtunë, 11 Korrik, 2020
29 C
Tirana

AUTHOR NAME

B H

5440 POSTS
0 COMMENTS

Trondit Aishe Haklaj: Fatmiri u tradhtua nga bashkëshorti im, u ble nga armiqtë

Sot e kësaj dite vrasja e Fatmir Haklajt dhe Sami Kërrnajës është ende e pazbardhur nga instancat ligjzbatuese. Haklajt, as e prisnin që kjo...

1.15 miliardë eurot/ Rama: I japin spunto të re zhvillimit ekonomik

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me donacionet e siguruara për Shqipërinë në Konferencën e Donatorëve. I ftuar në emisionin “Real Story” në News24,...

“Drejtori i shkollës i fuste duart”/ Dëshmia e djalit: Bego nuk është i vetmi

Të tjera dëshmi tronditëse kanë dalë në dritë për abuzimet e mësuesit “zhigolo” të shkollës së mesme artistike “Jakov Xoxa” në Fier. Emisioni “Stop” transmeton...

Si dy plaka që mallkojnë: “S’keni për t’i gëzuar”

Nga Mero Baze Përpjekja e Ilir Metës për të krijuar idenë se ka një plan të ri për “përmbysje të pushtetit me dekrete”, dhe udhëtimi...

Tsipras: Çelja e bisedimeve për Shqipërinë të miratohet në mars

Ish-kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras ka folur pro hapjes së negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Nga Parisi, Tsipras theksoi paralelisht edhe rëndësinë e...

“Champions League”/ UEFA publikon formacionet e dy ndeshjeve të sotme

Luhen mbrëmjen e sotme dy ndeshjet e para kualifikuese të “Champions League”. Ndërkohë pak çaste më parë UEFA ka zyrtarizuar formacionet për takimet. Atletico do...

VIDEO/ Dalin pamjet e para nga tërmeti që tronditi sot Turqinë

Turqia u trondit pasditen e sotme nga një tërmet me magnitudë 5.2 ballë i shkallës Rihter. Sipas mediave turke, epiqendra e këtij tërmeti ishte zona...

Bloomberg kualifikohet për debatin presidencial të demokratëve

Ish-kryetari i Bashkisë së Nju Jorkut Michael Bloomberg është kualifikuar për debatin e ardhshëm presidencial të demokratëve, hera e parë që ai do të...

“Paguaj 50 miliardë gjobë”/ Gjykata e Hagës ‘fundos’ Rusinë

Gjykata holandeze ka dënuar Rusinë që të paguajë 50 miliardë dollarë, si kompensim për ish-aksionerët e grupit të naftës “Ioukos”. Gjykata e Apelit e Hagës...

Detajet e reja/Policja ekzekuton prindërit e vëllezërit, më pas i jep fund jetës

Zbardhen detaje të reja në lidhje me ngjarjen e rëndë, që u regjistrua ditën e sotme në Gjilan. Më herët, ditën e sotme një efektive...

Të fundit

Treni përplas një makinë në Domje të Tiranës

Policia bën me dije se treni i linjës Durrës-Kashar ka përplasur një mjet në fshatin Domje, mëngjesin e sotëm. Makina me drejtues shtetasen E.M gjatë...

FOTO/ Nuk do ta njihni, Eduart Ndocaj humb peshë në mënyrë drastike

Ish-deputeti, Eduart Ndocaj është shfaqur i transformuar pas një operacioni që ka zhvilluar së fundmi në Itali. Të gjithë e mbajmë mend imazhin e tij,...

Rikthehen protestat në Serbi, qindra njerëz përleshen me policinë jashtë parlamentit

Serbia është përfshirë sërish nga protesta të dhunshme, teksa qindra njerëz janë përleshur përsëri me policinë jashtë Parlamentit në Beograd. Bëhet me dije se policia...

Pas ndeshjes/ Olsi Rama e quan burrëror Partizanin në derbi, shigjeton Sormanin

Partizani ishte shumë pranë fitores mbrëmjen e djeshme, derisa një gol nga Muçi i shoi të gjitha shpresat në minutat shtesë. Partizani po udhëhiqte derbin...

Trump ul dënimin për mikun e tij Roger Stone

Presidenti Donald Trump i telefonoi Roger Stone për ta informuar ndihmësin e tij të vjetër politik se ai do të pakësonte dënimin e tij...