E shtunë, 30 Maj, 2020
22 C
Tirana

AUTHOR NAME

B H

4470 POSTS
0 COMMENTS

U gjet e masakruar në Francë, shoqërohet në banesën e fundit 37-vjeçarja

Familja, miq e të afërm i dhanë lamtumirën e fundit sot Brunilda Kovaçit, 37-vjeçares që u gjet e masakruar dhe gjysmë e djegur në...

“U arratis drejt Italisë”, flet për herë të parë efektivi i shpallur në kërkim

Efektivi i shpallur në kërkim nga Policia e Shtetit, Gani Dama ka reaguar për herë të parë në lidhje me “arratisjen” e tij. Përmes një...

Ja cilët janë 10 trenat më të shpejtë sot në botë

Trenat nuk mund të fluturojnë mbi oqeane si avionët. Por ata mund të ecin thuajse po aq shpejt sa edhe avionët e pasagjerëve. Ja...

Si e shpëtoi Trump Republikën Islamike të Iranit

Nga Ahmad Sadri “Al Jazeera” Në ditët që pasuan sulmet e 11 Shtatorit 2001 në SHBA, njerëzit thoshin shpesh:”Bota ka ndryshuar!”. Edhe vrasja e Kasëm...

“Nuk ishte në shtëpi”/Zyrtari i policisë që fshehu ngjarjen tronditëse në Durrës

Nga dosja e Prokurorisë së Durrësit për arrestimin e policëve dhe zyrtarëve të pushtetit vendor është zbuluar një tjetër rast flagrant. Sipas dosjes së siguruar...

Rama vizitë në Laç, bën premtimin e madh për banorët

Kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e sotme familjen Gjini në Laç, e cila është akomoduar në një apartament me qira që pas tërmetit...

Reformat në vend/ Kryemadhi: Duhet pakt kombëtar, jo marrëveshje politike

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot një takim me strukturat e partisë së saj në Elbasan. Gjatë fjalës së saj, Kryemadhi tha se...

Emri/ Kërkohej prej 4 ditësh, doganieri gjendet i pajetë në një dhomë hoteli

Një ngjarje e rëndë mësohet të ketë ndodhur në Sarandë, teksa një person është gjetur i vdekur në dhomën e një hoteli. Viktima është identifikuar...

Çmimet e biletave të avionëve ulen me rënien e monopoleve

Monopoli i Austrian Airlines për fluturimet Tiranë-Vjenë dhe nëpërmjet Vjenës me gjithë botën ka rënë, pas 30 viteve nga fillimi i tranzicionit. Që nga...

Lleshaj paralajmëron “kokat” e krimit, iu ndan detyrat 12 drejtuesve të policisë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka bërë një analizë për rezultatet e vitit 2019 dhe problematikat që u hasën. Së bashku me 12 Drejtoritë Vendore...

Të fundit

Gjendet trupi i 35-vjeçarit që u mbyt në lumin Buna

Trupi i pajetë i marokenit që u mbyt ditën e djeshme në lumin Buna është gjetur sot nga polumbarët. Pas disa orë kërkimesh, ata bënë...

Aksident i rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ndërron jetë 1 person

Si pasojë e një aksidenti të rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ka ndërruar jetë një person. Raportohet se aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur Kafaraj. Mësohet...

Vijat e kuqe të një shteti që mbron historinë e tij

Nga: Mentor Kikia Kjo është salla e Parlamentit Britanik, vendi ku ka marrë udhë demokracia perëndimore. Deputetët nuk kanë karrige, por ca ndenjëse që ngjasojnë...

Qeveria e re në Kosovë/ Isa Mustafa jep mesazhin e radhës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është shprehur i lumtur që Gjykata Kushtetuese ka konfirmoi kushtetutshmërinë e dekretit të Presidentit, për dhënien...

Samiti i G7-ës/ Merkel refuzon ftesën e Donald Trump

Për shkak të situatës aktuale, kancelarja gjermane ka refuzuar ftesën e Donald Trump për ‘Samitin e G7’. Angela Merkel nuk do të jetë e...
WhatsApp KONTAKTO TT