E martë, 7 Prill, 2020
12 C
Tirana

AUTHOR NAME

B H

3256 POSTS
0 COMMENTS

I vdes bashkëshortja 8-muajshe shtatzënë në aksident, djali akuzon babain

Aksidenti i rëndë që ka ndodhur në 21 Gusht të vitit të kaluar në aksin Levan-Fier ka përfshirë 3 automjete. Si pasojë ka mbetur...

Ambasadorja franceze: Shengeni ballkanik nuk rrezikon rrugën e Shqipërisë në BE

Ambasadorja franceze në Shqipëri, Christine Vasac, ka komentuar takimin e tre liderëve ballkanikë në Ohër, për krijimin e mini-shengenit ballkanik. Gjatë një vizite në Korçë,...

Show me drita dhe himni i ‘Champions League’, dalin pamjet e para nga ndeshja

Po luhet në këto momente sfida testuese mes Vllaznisë dhe Apolonisë në stadiumin “Air Albania”. Ndeshja në fjalë është e vlefshme për kampionatin shqiptar...

‘Air Albania’ hap dyert për tifozët, nis ndeshja testuese Apolonia-Vllaznia

Ka nisur sfida për ndeshjen testuese të stadiumit Arena Kombëtare. Ndeshja e cila zhvillohet në prag të sfidës inauguruese mes Shqipërisë dhe Francës, po...

“Nuk ta uroj ta provosh Jugosllavinë”, Isa Mustafa i përgjigjet Ramës

Kryetari i LDK-së në Kosovë, Isa Mustafa, ka reaguar në lidhje me deklaratat e kryeministrit Rama për krijimin e shengenit ballkanik. Mustafa u shpreh se...

Lajm i hidhur për këngëtaren shqiptare, humb njeriun e afërt

Ndërron jetë babai i këngëtares së njohur shqiptare, Big Mama. Lajmin e ka bërë të ditur vetë këngëtarja përmes një postimi në Instagram. Këngëtarja ka...

Balliu: Banorët e Astirit do e fitojnë çështjen në Strasburg

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu, akuzon kryeministrin Edi Rama se po bën një vjedhje galopante te Unaza e Re. Në një dalje publike për mediat,...

Ngritja e flamurit kuqezi në Prishtinë dhe ngritja e SPAK-ut në Tiranë

Nga: Spartak Ngjela Flamuri kuqezi, si simbol i ngritur me qëllim të posaçëm nga kryeministri Albin Kurti në Prishtinë, dhe, bashkë me të, ngritja e...

Sa fëmijë do donit që të kishit? Xhensila Myrtezaj surprizon me përgjigjen e saj

Këngëtarja e njohur Xhensila Myrtezaj ka surprizuar me deklaratën e saj të bërë mbrëmjen e djeshme gjatë një emisioni. E ftuar në ‘Klanifornia Show’, Xhensila...

Aksidenti ku humbën jetën dy adoleshentet, arrestohet shoferi 18-vjeçar

Policia ka arrestuar shtetasin që po drejtonte mjetin që u përplas në aksin e vjetër rrugor Elbasan-Tiranë, duke lënë 2 vajza të vdekura. Në pranga...

Të fundit

Koronavirusi në Shqipëri/ Basha: Testojmë 2 herë më pak se Maqedonia e Veriut

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, theksoi se është shumë e rëndësishme që të shtohet numri i testimeve...

Johnson në terapi intensive/ Ja kush pritet ta zëvendësojë kryeministrin britanik

Para disa ditësh kryeministri britanik Boris Johnson rezultoi pozitiv me COVID-19, ndërkohë ditën e sotme gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar dhe për pasojë...

22 viktima deri më tani/ Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19

Mbrëmjen e sotme, Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomini deklaroi se Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19. Tomini...

“S’di se çfarë ka bërë Ademi”, Lleshaj: Gjendja në Shkodër është serioze

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News 24” prej ku foli për situatën e...

U infektua me koronavirus, përkeqësohet gjendja shëndetësore e Boris Johnson

Gjendja shëndetësore e kryeministrit britanik Boris Johnson është përkeqësuar si pasojë e koronavirusit dhe aktualisht ai është nën kujdes intensiv. Para 11 ditësh, Johnson rezultoi...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT