E martë, 26 Maj, 2020
13 C
Tirana

AUTHOR NAME

B H

4354 POSTS
0 COMMENTS

Përplasja Meta-Dvorani/ Avokatja e Popullit mban anën e Presidentit

Avokatja e Popullit, Erinda Ballanca ka folur në lidhje me padinë që ajo ka bërë ndaj Këshilli të Emërimeve në Drejtësi. E ftuar në emisionin...

Meta paralajmëron video të reja për Ardian Dvoranin

Presidenti Ilir Meta është shprehur se do t’i drejtohet Komisionit të Venecias në lidhje me procesin e zgjedhjes së dy anëtareve të Gjykatës Kushtetuese. I...

I riu “harrohet” në burgun e Shën Kollit, prokurorët ishin me pushime

Një i ri nga Laçi, i dënuar për dhunë në familje është “harruar” në burgun e Shënkollit, duke bërë 38 ditë më shumë, nga...

Përse të gjithë iu dorëzuan sistemit

Nga Mero Baze Debati për ndryshimin e sistemit duket se u zbeh. Ai u ngjall në pikun e krizës politike, kur opozita donte të ftonte...

FOTO/ Aksident masiv në Angli, 30 makina përplasen me njëra-tjetrën

Një aksident i shumëfishtë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Angli, në të cilin u përfshinë 30 automjete. Sipas mediave britanike, ngjarja ka ndodhur në...

Tensionet SHBA-Iran/ Gjermania tërheq një pjesë të forcave nga Iraku

Mediat e huaja bëjnë me dije se Gjermania do të tërheqë një pjesë të trupave të saj nga Iraku. Ky vendim është marrë për shkak...

Bolton ka vendosur të dëshmojë në procesin kundër Trump

Gati askush nuk ka qenë kaq i afërt me presidentin Donald Trump sa këshilltari i dikurshëm i tij John Bolton. Bolton tani shprehet i...

Zbardhen detaje tjera në lidhje me ekzekutimin mafioz të 47-vjeçarit në Rrëshen

Dalin të tjera detaje në lidhje me vrasjen e 47-vjeçarit, Kastriot Reci, në Rrëshen. Ekzekutimi i tij u bë nga tarraca e një pallati me...

“Kjo nuk është shaka, është luftë”/ Gazetarja komenton situatën SHBA- Iran

Gazetarja Rudina Xhunga ka folur në lidhje me tensionet e krijuara mes SHBA-së dhe Iranit, duke komentuar edhe qëndrimin që Shqipëria po mban lidhur...

Me kapuç dhe me levë në dorë, shuma që autori vodhi në institucionin financiar

Zbardhen detaje të reja në lidhje me grabitjen e ndodhur në zonën e Komunës së Parisit. Bëhet me dije se një person i cili kishte...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT