E martë, 7 Prill, 2020
12 C
Tirana

AUTHOR NAME

B H

3256 POSTS
0 COMMENTS

Koronavirusi/ Irani: Nuk do e kërkojmë kurrë ndihmën e SHBA

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme, Abbas Mousavi është shprehur se Irani kurrë nuk do t’i kërkojë SHBA-ve për të ndihmuar Teheranin në luftën kundër...

“Të rritet numri i testimeve”/ Rama ironizon PD: S’mund të japë mend as për tabelën e shumëzimit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me propozimet e Partisë Demokratike për rritjen e numrit të testimeve për koronavirusin. Përmes një postimi në Twitter,...

Greqi/ Tre persona humbin jetën gjatë natës nga koronavirusi

Tre persona kanë ndërruar jetë gjatë natës në Greqi, për shkak të koronavirusit. Sipas mediave greke, bëhet fjalë për një 82-vjeçar në Patras, një 72-vjeçar...

Shkon në 377 numri i të prekurve me koronavirus në vend

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 16 raste të reja me koronavirus në Shqipëri. Shifrat janë bërë publike nga Ministria e Shëndetësisë, në raportimin...

Vuan nga koronavirusi, kryeministri britanik dërgohet në spital

Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson është dërguar ditën e sotme për kontroll në spital. Vizita e tij në spital vjen 10 ditë pasi Johnson...

“Ditë më të mira do vijnë”/Mbretëresha Elizabeth ll mesazh popullit të saj

Mbretëresha e Anglisë, Elizabeth ll iu është drejtuar me një mesazh britanikëve, duke u shprehur se Mbretëria e Bashkuar do të ketë sukses në...

​Pështyu qëllimisht mbi ushqime, arrestohet i riu në Britani

Një 20-vjecar nga Britania e Madhe është arrestuar pasi u kap duke pështyrë disa artikuj ushqimorë në një supermarket. I riu hyri në një dyqan...

A do të na shpëtojnë dot ekonomistët nga Covid-19

Nga Ben Andoni Vite më parë, gjetjet e një artikulli të një studiuesi amerikan për pasojat ekonomike të pandemisë së vitit 1918-1919 në SHBA mund...

Qetësohet situata në Francë, bilanci për 24 orët e fundit

Më në fund edhe Franca ka shënuar një ulje mjaft të ndjeshme, në numrin e viktimave nga koronavirusi. Pas dy ditëve (2 dhe 3 prill)...

Kapshticë/ 3 emigrantë shfaqin probleme shëndetësore, dërgohet ambulanca

Vijon të mos ketë një zgjidhje situata me emigrantët shqiptarë të bllokuar në Kapshticë. Mësohet se situata është tensionuar më shumë, pasi dy gra dhe...

Të fundit

Koronavirusi në Shqipëri/ Basha: Testojmë 2 herë më pak se Maqedonia e Veriut

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, theksoi se është shumë e rëndësishme që të shtohet numri i testimeve...

Johnson në terapi intensive/ Ja kush pritet ta zëvendësojë kryeministrin britanik

Para disa ditësh kryeministri britanik Boris Johnson rezultoi pozitiv me COVID-19, ndërkohë ditën e sotme gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar dhe për pasojë...

22 viktima deri më tani/ Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19

Mbrëmjen e sotme, Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomini deklaroi se Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19. Tomini...

“S’di se çfarë ka bërë Ademi”, Lleshaj: Gjendja në Shkodër është serioze

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News 24” prej ku foli për situatën e...

U infektua me koronavirus, përkeqësohet gjendja shëndetësore e Boris Johnson

Gjendja shëndetësore e kryeministrit britanik Boris Johnson është përkeqësuar si pasojë e koronavirusit dhe aktualisht ai është nën kujdes intensiv. Para 11 ditësh, Johnson rezultoi...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT