E shtunë, 28 Mars, 2020
13 C
Tirana

AUTHOR NAME

B H

3060 POSTS
0 COMMENTS

“Mbyll fasoneritë dhe call center-at”/Propozimet e Bashës për Ramën

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha i ka bërë sërish thirrje kryeministrit Rama që të mbyllë fabrikat me numër të madh punonjësish. Në një komunikim live...

Lufta kundër koronavirusit/Kongresi Amerikan miraton paketën prej 2.2 trilionë $

Kongresi Amerikan ka kaluar paketën më të madhe financiare në luftën kundër koronavirusit. Sipas mediave të huaja, paketa kap vlerën e 2.2 trilionë dollarëve. Javën...

Epidemiologia teston vaksinën ndaj koronavirusit tek vetja, rezulton efektive

Mjekët në Kinë kanë krijuar një vaksinë ndaj koronavirusit, e cila deri më tani shfaq premisa të mëdha. Vaksina është krijuar nga epidemiologia kineze Chen...

Azilkërkuesit duhet të ndihmojnë për korrjen në Bavari

Televizioni bavarez njoftoi se do të nxirren leje të posaçme për këtë punë që është në interes publik. Shoqatat e refugjatëve kërkuan leje afatgjata...

Pranoi se ishte prekur nga Covid-19, deputeti niset drejt Spitalit Infektiv

Deputeti i opozitës së re, Adriatik Alimadhi, i cili më herët ditën e sotme konfirmoi se ishte prekur nga koronavirusi, do të dërgohet në...

Maqedonia e Veriut bëhet zyrtarisht anëtare e NATO-s

Ditën e sotme, Maqedonia e Veriut është bërë anëtarja më e re e NATO-s. Aleatët e NATO-s e kanë nënshkruar Protokollin e Pranimit të saj...

VIDEO/Manastirliu bën njoftimin e rëndësishëm nga aeroporti i Rinasit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njofton se ka mbërritur nga jashtë, sasia prej 8 ton mjetesh të mbrojtjes personale për stafet mjekësore. Manastirliu ka shpërndarë...

Kryebashkiaku i New York: Përgatituni të qëndroni mbyllur deri në fund të majit

Pandemia e koronavirusit po shkakton dëme të cilat, askush nuk i kishte imagjinuar ndonjëherë më parë. Më shumë se 566 mijë njerëz nga e gjithë...

Kalon çdo lloj parashikimi/Ja sa viktima regjistroi Italia në 24 orët e fundit

Atëherë kur menduam se Italia mund ta kishte kaluar pjesën më të vështirë të situatës së krijuar nga koronavirusi, një lajm i keq vjen...

Rreth 1 mijë persona të infektuar, rritet numri i viktimave në Greqi

Dy viktima të tjera janë shënuar nga koronavirusi në Greqi, duke e cuar në 28 numrin total të vdekjeve. Mediat e vendit fqinj, raportojnë se...

Të fundit

Juve, ulja e pagave: CR7 dhe senatorët janë me Chiellini

Kapiteni bardh e zi ka bindur të gjithë të reduktojne pagen për t'u përballur me ndalesën e imponuar nga urgjenca e koronavirusit Në pritje të...

Basha flet për situatën e krijuar nga COVID-19: Do e them troç

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në emisionin “Kjo Javë” foli për situatën e shkaktuar nga koronavirusi në vend. “Sot 2 javë pasi kërkoj marrje masash...

Rekomandoi mocionin e mosbesimit, Albin Kurti e shkarkon nga detyra

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka shkarkuar ditën e sotme nga Bordi i QKUK-së personin që rekomandoi mbajtjen e seancës për rrëzimin e Qeverisë. Qeveria...

Agjenti i yllit të Arsenalit shuan zërat e merkatos: Është i lumtur në Londër

Erkut Sögüt agjenti i mesfushorit me tipare sulmuese Mesut Özil, deklaron se futbollisti i tij është i lumtur te Arsenali dhe do të vazhdojë të...

COVID-19/ Cakaj shkon në Romë për të kthyer 120 shqiptarë në atdhe

Ditën e sotme ka nisur operacioni për riatdhesimin e shqiptarëve të bllokuar jashtë vendit, për shkak të situatës që krijoi pandemia e COVID-19, me...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT