E shtunë, 15 Gusht, 2020
23 C
Tirana

AUTHOR NAME

B H

6289 POSTS
0 COMMENTS

Merkel përpiqet të ndërmjetësojë në tensionet mes Turqisë dhe Greqisë

Tensionet midis Turqisë dhe Greqisë në Mesdheun Lindor po rriten. Marina franceze dhe greke zhvilluan një stërvitje të përbashkët ushtarake të enjten si një...

Pezullohet nga detyra punonjësi i policisë në Kakavijë

Një punonjës policie në Kakavijë është pezulluar sot nga detyra, pasi akuzohet se tentoi të kalonte jashtë radhe një makinë. Me vendim të drejtorit të...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja në Kosovë

Kosova ka regjistruar sot një rënie të ndjeshme të numrit të rasteve të reja me koronavirus. Sipas IKSHPK-së, gjatë 24 orëve të fundit në vend...

“Shtet me brekët në fund të këmbëve”, Agron Llakaj reagon për radhët në Kakavijë

Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në Kakavijë, ku qindra qytetarë po presin në radhë për...

Alarmohen banorët e minoritetit turk, komandot greke rrethojnë fshatin e tyre

Forcat komando greke janë fotografuar duke kryer stërvitje me armatim të vërtetë, në fshatrat e banuara prej minoritetit turk në zonën e Ksanthit, në...

EMRAT/ OFL iu dërgon formularin tre të dënuarve

Operacioni Forca e Ligjit ka zbarkuar sot në Kukës dhe Tiranë, ku i ka dërguar kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë...

Situata në Kakavijë/ MEPJ: Pala greke ka njoftuar lehtësimin e masave

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në pikën e kalimit kufitar me Greqinë, në Kakavijë. MEPJ sqaron...

Radha kilometrike në Kakavijë, reagon Sandër Lleshaj

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka reaguar lidhur me situatën kaotike të krijuar në Kakavijë. Përmes një postimi në Facebook, Lleshaj thekson se në bashkëpunim...

Java mbyllet pozitivisht për valutat e huaja. Zhvlerësohet monedha vendase

Monedha evropiane ka shënuar një rritje të lehtë të vlerës këtë të premte duke u blerë sot me 123.5 lekë dhe duke u shitur me 124.1 lekë në...

Mali i Zi hap kufirin me Shqipërinë

Duke nisur nga e shtuna, Mali i Zi do të hapë kufijtë për vendet e rajonit, përfshirë këtu edhe Shqipërinë. “Për të hyrë në Mal...

Të fundit

U tha se do punohej natën, pala greke mbyll doganën në Kakavijë

As sot nuk ka marrë zgjidhje radha kilometrike në Kakavijë, që vijon prej tre ditësh. Ndonëse u duk se diçka do të lehtësohej, pasi...

Pala greke mbyll punën, mijëra shqiptarë kalojnë një natë tjetër rrugëve

Mijëra qytetarë do të kalojnë edhe një tjetër natë rrugëve. Pala greke në pikën kufitare të Kakavijës, ka mbyllur punën. Pak minuta pas orës...

“Janë të paktën tre vaksina që po provohen në Itali”, Brataj tregon në çfarë faze janë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në lidhje me përpjekjet botërore për prodhimin e një vaksine ndaj COVID-19. Ai thotë se në...

“Para se të vdiste, Musine Kokalari më thirri mua dhe kunatën time”/ Dëshmia e ish-të burgosurit politik

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të Musine Kokalarit gjatë periudhës që ajo ka qenë e internuar në qytetin e Rrëshenit, ku ishte internuar...

“S’mund të ndjeja shije, flokët vazhdojnë të më bien”, Sara Hoxha rrëfen pasojat e koronavirusit

Pak më herët, Sara Hoxha zbuloi me anë të një postimi në Instagram se ishte infektuar me koronavirus. Ajo ka përcjellë një tjetër postim,...