E shtunë, 4 Prill, 2020
10 C
Tirana

AUTHOR NAME

A F

129 POSTS
0 COMMENTS

“Gjithmonë jeta godet në një pe të këputur”, tragjedia e 5 fëmijëve jetimë

Jeta për 5 fëmijët e familjes Roçi është treguar veç mizore. Prej vitesh për ta të shkuarit në shkollë është kthyer në një sfidë....

Humbën të atin në një tragjedi, jetë e re për familjen Boçi

Historia e trishtë e familjes Boçi tronditi të gjithë shqiptarët. Prej tre vitesh, kryefamiljari nuk jeton më, duke lënë në mëshirë të fatit Dhuratën...

Nga shërbimet online të biçikletat/ Bizneset që po “lulëzojnë” në kohën e koronavirusit

Nga Anxhela Ferra Prej disa ditësh vendi është i paralizuar. Jo vetëm në Tiranë, por edhe në qytete të tjera rrugët janë bosh. Njerëzit janë...

Shqipëria nën izolim nga koronavirus, “Fundjavë Ndryshe” ndihma për 8,000 familje në nevojë

Në një kohë kur qeveria është duke përforcuar masat për frenimin e koronavirusit, fondacioni "Fundjavë Ndryshe" është pranë gjithë familjeve të izoluara. Menjëherë pas...

“Poshtërsi si na heqin nga puna”, denoncimi i qytetarëve: Shefa arrogantë

Nga Anxhela Ferra Gjatë Kongresit të Partisë Socialiste ditën e sotme, kryeministri Edi Rama paralajmëroi rritjen e pagës minimale. Sipas tij nga 1 janari i...

“Nuk po thonë të vërtetën”, Shehu flet për masat e qeverisë dhe tubimin e Metës

Nga Anxhela Ferra Teksa numri i të prekurve nga koronavirusi në Itali sa vjen edhe rritet, pjesa më e madhe e qytetarëve shqiptarë janë në...

Ngacmimet sekuale/ Pino denoncon Ministrinë e Arsimit: Nuk do të mbrojë fëmijët

Nga Anxhela Ferra Një nga të drejtat thelbësorë të fëmijëve është mbrotjtja nga abuzimet. Sipas Kushtetutës së Shqipërisë shteti është përgjegjës për mbrojtjen e fëmijës...

“Profesorët janë kthyer në manjakë”/ Qytetarët: Kemi frikë (VIDEO)

Nga Anxhela Ferra Siguria në shkolla është një nga çështjet më delikate në vend. Nga mësues dhe edukatore të cilët dhunojnë fëmijët, në nxënës të...

1.15 miliard euro/ Spaho: Borxhi është borxh, rindërtimin e paguajnë qytetarët

Nga Anxhela Ferra Shqipërisë i duhet të respektojë një sërë rregullash të vendosura nga institucionet ndërkombëtare, për të marrë fondin e mbledhur në Konferencën e...

Gjyshërit ‘demode’ dhe të rinjtë ‘e shthurur’/Tushi: Nuk ecet me këmbët e hapura

Nga Anxhela Ferra Lufta mes brezave është një nga çështjet më të diskutuara në shoqëri. Të rinjtë e sotëm shpesh e quajnë demode brezin e...

Të fundit

Rama: Po shikojmë mundësinë e legalizimit të kanabisit

Kryeministri Edi Rama është shprehur mbrëmjen e sotme se po shikon mundësinë, për lejimin e hashashit për qëllime mjekësore në vend. Në një lidhje direkte...

Theu izolimin dhe udhëtoi drejt Gjermanisë, doktori i infektuar gjendet i pajetë

Një doktor i infektuar nga koronavirusi i cili refuzoi urdhrat e vetëizolimit, duke udhëtuar nga Londra në Gjermani është gjetur i vdekur në apartamentin...

Shkodra, si ilustrim i “planit opozitar” kundër COVID-19

Nga Mero Baze Sot Shkodra përmbysi kurbën e pandemisë në Shqipëri, duke shtuar 12 raste brenda ditës, aq sa kanë qenë tre ditë më parë...

“Na tregon arkivolët e Iranit”, Vasili: Rama tradhtoi shqiptarët në ditën më të vështirë

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka kritikuar kryeministrin Rama, teksa thotë se ai ka tradhtuar shqiptarët në ditën më të vështirë. Përmes një postimi në...

Mbi 270 mijë raste infektimi/ Sa viktima regjistron SHBA nga koronavirusi

Në vetëm pak ditë, SHBA është kthyer në vendin me numrin më të madh të rasteve me koronavirus. Deri më tani regjistrohen më shumë se...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT