E martë, 19 Janar, 2021
-2 C
Tirana

AUTHOR NAME

ad min

17901 POSTS
0 COMMENTS

Ndizet debati në Kuvend/ Basha i ashpër me deputetin: Ti pusho, qepe gojën. Bandit! (Video)

Opozita e bashkuar është rikthyer sot në Kuvend. Në nisje të seancës plenare, kreu PD-së Lulzim Basha, nga foltorja ka treguar arsyen e kthimit...

Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë, ndihet edhe në jug të Shqipërisë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur gjatë mbrëmjes Greqinë. Qendra e tij, ka qenë në jug Të Greqisë, rreth 245 km në jugperëndim të...

Kaos në aeroport/ Pezullohen fluturimet, ja ç’ndodhi me avionët që do uleshin

Të gjitha fluturimet në aeroportin Gatwick në Britanisë janë pezulluar mbrëmjen e djeshme. Shkak është bërë një dorn i cili fluturonte mbi pistën e...

Dështon Brexit? Trafik ajror dhe radhë në porte, ç’pritet të ndodhë

Presidenti i Komisionit Evropian njoftoi se ekzekutivi i fuqishëm i Brukselit po punon për të kufizuar Britaninë. Sipas Jean-Claude Juncker, BE ka propozuar paketën...

“Ik, ik, po prapë këtu do të vish qerrata!”/ Fuga drejton gishtin nga studentët protestues

Akademiku Artan Fuga në pothuajse çdo reagim të tij publik fajëson ligjin e arsimit të lartë si ‘murtaja’ që ka shkatërruar universitet publike në...

Dëboi dy diplomatë iranianë, Berisha fajëson Ramën: Vendim i drejtë por i vonuar!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me vendimin e marrë nga kreu i qeverisë Rama, për dëbimin e dy diplomatëve iranianë nga vendi ynë....

Rusia tregon forcën, Putin mburret me raketën e re

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin po mburret se armës më të re ushtarake të vendit të tij, nuk i afrohet asnjë armë e ndonjë...

Gati për në Gjermani/ Hapen portat për azilantët dhe punëtorët e kualifikuar, risitë e dy projektligjeve

Gjermania synon të lehtësojë imigrimin për fuqinë punëtore të kualifikuar dhe të rregullojë qëndrimin e ish-refugjatëve të integruar. Tre ditë para pushimeve të fundvitit...

Donald Trump i shkruan letër Ramës: Përgëzime për dëbimin e ambasadorit iranian

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka reaguar me një letër ndaj vendimit të marrë nga qeveria shqiptare dhe kryeministri Rama për dëbimin e dy...

Porositi midhje në restorant, në pjatë gjen perlën 2 mijë euroshe (Foto)

Shkon për darkë në një restorant dhe porosit një pjatë me midhje që kushtonte rreth 13 euro dhe në njërën prej tyre gjen një...

Të fundit

Kryemadhi: Unë dhe Iliri dikur shkruanim letra, tani dashuria është me telefon

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, gjatë takimit që ka pasur në Fier me qytetarët ka thënë se të rinjtë sot janë bërë asocialë për...

Marrëveshja e qeverisë me Pfizer, Murrizi zbardh çmimin e vaksinës anti-covid

Kryetari i Partisë Lëvizja Demokratike Shqiptare, Myslim Murrizi, ka zbuluar detajet e marrëveshjes sekrete që qeveria shqiptare ka nënshkruar me Pfizer. Murrizi shprehet se pas...

A mund të “provojë” shkenca se ka një jetë të përtejme?

A ka jetë pas vdekjes? Një seri e re dokumentarësh në “Netflix”, pretendon të provojë se po. Por seriali mbështetet mbi një mori dukurish...

Aksident në aksin Milot-Fushë Krujë, humb jetën 70-vjeçari

Një aksident automobilistik është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin Milot-Fushë Krujë, pranë kryqezimit në fushë Mamurras. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se një motor i...

Britania e Madhe shënon ditën më vdekjeprurëse që nga fillimi i pandemisë

Varianti i ri i koronavirusit ka pushtuar Britaninë e Madhe. Në 24 orët e fundit, janë shënuar 1.610 viktima, shifra më e lartë ditore...