E martë, 19 Janar, 2021
-2 C
Tirana

AUTHOR NAME

ad min

17901 POSTS
0 COMMENTS

Tensione në kulm/ Putin: Amerika është dorëzuar, s’po më jep sinjal për “luftë”

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka deklaruar se ende nuk është parë ndonjë sinjal që SHBA është duke u tërhequr nga Siria, raporton Anadolu Agency...

I dëboi diplomatët, Irani nuk fajëson Shqipërinë

Irani ka reaguar në lidhje me dëbimin e dy diplomatëve, por për këtë vendim ai nuk fajëson drejtpërdrejt Shqipërinë. Shteti Iranian akuzon SHBA-në si...

Vezë kokës/ Reagon sërish Rama: Shajnë me bëjnë si trima pasi…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për incidentin që ndodhi sot në Kuvend, ku u qëllua me vezë nga deputeti i PD, Endri Hasa. Në...

Recetat e shkruara keq, alarmohet Ministria e Shëndetësisë

Një studim i fundit në SHBA ka dalë në konkluzionin se, 4.7 % e problemeve shëndetësore te pacientët, kanë ardhur si rezultat i shkrimit...

Përjashtimi i Ramës nga Kuvendi, shtyhet vendimi

Burime nga Byroja thanë për Top Channel se shtyhet vendimi për përjashtimin e Ramës. Ndërkohë, Partia Socialiste ka bërë kërkesë për përjashtimin e Nokës,...

E qëlluan me vezë, Rama: Opozita nëpër kotece, ka dhunuar pulat

Kryeministri Edi Rama ironizoi me incidentin në Parlament, ku deputeti Endri Hasa tentoi ta godiste me vezë. “Të kthyer pas një qëndrimi të gjatë rrugëve,...

Në krye të KLGJ-së një grua, Naureda Llagami zgjidhet me 10 vota

Këshilli i Lartë Gjyqësor (KLGJ) ka zgjedhur kryetarin. Në krye të këtij institucioni është përzgjedhur Naureda Llagami, me 10 vota.  Ndërkohë, është mbledhur për herë...

Studentët protestë para Kuvendit, policia vihet në gatishmëri

Studentët e Universitetit të Tiranës, kanë vijuar edhe sot bojkotin e mësimit, duke dalë sërish në protestë. Ata sot protestojnë para Kuvendit, për të...

Makina tip “Benz” bëhet shoshë nga plumbat, dalin detajet e para

Breshëri plumbash ndaj një automjeti në Fier. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës dhe policia bën me dije se me armë është qëlluar në makinën...

Plas sherri në Kuvend/ Basha e quajti gomar, shikoni si reagon Rama

Kreu i PD-së Lulzim Basha, nga foltorja e Kuvendit ka folur me tone të ashpra ndaj kreut të qeverisë Rama dhe deputetëve të PS-së....

Të fundit

Marrëveshja e qeverisë me Pfizer, Murrizi zbardh çmimin e vaksinës anti-covid

Kryetari i Partisë Lëvizja Demokratike Shqiptare, Myslim Murrizi, ka zbuluar detajet e marrëveshjes sekrete që qeveria shqiptare ka nënshkruar me Pfizer. Murrizi shprehet se pas...

A mund të “provojë” shkenca se ka një jetë të përtejme?

A ka jetë pas vdekjes? Një seri e re dokumentarësh në “Netflix”, pretendon të provojë se po. Por seriali mbështetet mbi një mori dukurish...

Aksident në aksin Milot-Fushë Krujë, humb jetën 70-vjeçari

Një aksident automobilistik është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin Milot-Fushë Krujë, pranë kryqezimit në fushë Mamurras. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se një motor i...

Britania e Madhe shënon ditën më vdekjeprurëse që nga fillimi i pandemisë

Varianti i ri i koronavirusit ka pushtuar Britaninë e Madhe. Në 24 orët e fundit, janë shënuar 1.610 viktima, shifra më e lartë ditore...

Mandzukiç vishet kuqezi, zgjedh fanellën me numrin 9

Mario Mandzukiç është zyrtarisht futbollist i Milanit. Mëngjesin e sotëm sulmuesi kroat firmosi kontratën 6 mujore nga e cila do të përfitojë 1.8 milion...