E premte, 4 Dhjetor, 2020
16 C
Tirana

AUTHOR NAME

ad min

17901 POSTS
0 COMMENTS

Thyenin ‘sigurinë’ e vilave, i jepet goditje fatale bandës shqiptare

Një bandë shqiptare është burgosur gjithsej me 15-vite burg. Grupi i rrezikshëm i shqiptarëve akuzohej për grabitje me dhunë nëpër vila luksoze. Gjykatësja kryesore e...

Një tjetër grabitje e kryeministrit të të pasurve

Ilir Meta ka kthyer sot një ligj, që më shumë i ngjan një thike pas shpine për Edi Ramën. Si një njeri që vjen...

Pamje të pabesueshme/ Shpërthen vullkani Etna në Siçili

Vullkani Etna në Siçili është rizgjuar mëngjesin e së mërkurës, duke lëshuar në qiell shtëllunga hiri dhe llavë. Pamjet janë në të njëjtën kohë të...

Video/ Studentët i turren nga pas Braçes, shikoni reagimin e deputetit

Studentët kanë ndjekur deputetin socialist Erion Braçe kur ka dalë nga Parlamenti dhe po ecte në Pedonale duke iu drejtuar me thirrjet: “Turp” dhe...

U plagos me kapsollë, Ina Nuka së shpejti në Tiranë (Foto)

Efektivja e policisë Ina Nuka, e cila u plagos me kapsollë gjatë protestës së zhvilluar para Parlamentit më 22 nëntor, kthehet së shpejti në...

Ruçit i ka ngelur ora, ngatërron Kuvendin me Byronë e Partisë

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, gjatë rinisjes së seancës parlamentare për të dytën herë, është detyruar ta ndërpresë sërish seancën për arsye...

Jose Mourinho thyen heshtjen: Kam të ardhme edhe pa “Djajtë e kuq”

Jose Mourinho thotë se nuk do të flasë për largimin e tij nga Manchester United nga "respektimi i thellë" që ka për kolegët e...

Në Fier/ Del nga shinat treni i pasagjerëve

Del nga shinat treni i pasagjerëve në linjën Durrës - Fier.  Pak minuta më parë raportohet se, treni i pasagjerëve i linjës Durrës -...

Miss-i shqiptar lë nam, nuk di të lidhë dy fjalë (Video)

Fundjavën që lamë pas, në Tajlandë u mbajt finalja e “Miss Universe”, një kompeticion bukurie ku morën pjesë 94 shtete nga e gjithë bota. https://youtu.be/yyT0c_F-Yic Këtë...

Cigaret “e falsifikuara” nga Shqipëria/ Në lojë gruaja e politikanit të lartë të PS-së

Një hetim i filluar nga zyra e riskut të doganave britanike, zbulon se një fabrikë në Librazhd vazhdon të prodhojë miliona cigare të ‘falsifikuara’...

Të fundit

Testet e shpejta/ Tomini: Të bëhen brenda 5 ditëve të shfaqjes së simptomave

Duke nisur nga e hëna në Tiranë do të nisë aplikimi i testit të shpejtë i antigenit për të gjithë ata qytetarë që kanë...

Haradinaj-Stublla: Të respektohen të drejtat e shqiptarëve në Serbi e Mal të Zi

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, u shpreh se shqiptarët që jetojnë në Luginë të Preshevës dhe në Mal...

SPAK dërgon në GJKKO dosjen për ish-drejtorin dhe specialistin e tatimeve

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, (SPAK) ka përfunduar hetimet për ish-drejtorin e Tatimeve në Korçë, Thoma Tontonozi, dhe ish-specialistin e...

Erdhi si reformator, u kthye në sundimtar

Nga: Florim Zeqa Ky është kontrasti më i madh, për të cilin duhet të shprehin mendimet e tyre i gjithë elektorati rugovian, simpantizantët e LDK-së,...

Emigrantët, vetëdeklarim online të adresave/ Lleshaj shpjegon procedurën

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj pa nga afër demonstrimin e shërbimit online për vetëdeklarimin e adresës për shtetasit shqiptarë në emigracion. Ky shërbim i ri...