Atletiko bie në Andaluzi, Reali dhe Barcelona ‘fërkojnë duart’

Sevilja mundi Atletiko Madridin një me zero, duke i shkaktuar humbjen e tretë të sezonit ekipit madrilen, humbje që i lejon Real Madridit të afrohet ndjeshëm me kushërinjtë e tyre. Dhe nëse Barcelona fiton nesër, ‘blaugranat’ mund gjithashtu të shkojnë në vetëm një pikë më pak se ‘colchoneros’.

Andaluzianët mund të kalonin në avantazh pas tetë minutash, por Ocamposit i pritet një penallti nga portieri Oblak. Acuna mendon për golin e fitores në minutën e 70-të duke udhëhequr lojtarët e Lopeteguit drejt fitores dhe ndoshta duke ndryshuar kështu kartat në kampionatin spanjoll.