E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Atentati ndaj shefit të policisë bashkiake, babai thirrje autorit: Dorëzohu në polici

Arben Hasanaj, babai i Ilirjan Hasanjt i cili i bëri atentat shefit të polisicë bashkiake të Malësisë së Madhe, i bëri thirrje 19-vjeçarit që të dorëzohet në polici.

Përmes një postimi në rrjetin social, Facebook ai kërkon ta njoftojnë nëse kanë informacion për djalin e tij.

”Thirrje publike

Drejtuar djalit tem  Ilirianit te  dorezohesh nje ore e me pare ne Drejtorin, komisariatin, apo piken me te afert te policise se shtetit. I lutem  çdo njeriu qe din apo ka dieni  te me njoftoje. Baba i jot te pret nje ore e me pare  kam ardh jam ne shqiperi. Baba te ka shpirt’’, shkruan Arben Hasanaj.

Si ndodhi atentati

Shefi i policisë bashkiake, Mentor Hasanaj po udhëtonte në aksin rrugor Shkodër-Koplik me makinën zyrtare të Policisë Bashkiake të Malësisë së Madhe, së bashku me të atin dhe bashkëshorten e tij, kur u qëlluan me armë zjarri nga 19-vjeçari i cili lëvizte një motor.

Nga breshëria e plumbave u plagos shefi i policisë dhe babai i tij, ndërsa bashkëshortja shpëtoi mrekullisht.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...