E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Atentati ndaj Mitros në Vlorë, shoqërohen 8 persona

Policia e Vlorës ka marrë në pyetje 8 persona në lidhje me atentatin e kryer ditën e sotme ndaj 39-vjeçarit, Marjon Mitro. Ata janë shoqëruar në komisariat 8 persona që kanë qenë në vendngjarje në momentin e plagosjes.

Ngjarja ndodhi pranë bibliotekës së qytetit, ku Mitro u qëllua nga një mjet në lëvizje, dhe u dërgua në spital ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Më herët, policia gjeti një automjet të djegur në aksin Vlorë-Selenicë, i cili dyshohet se mund të jetë e autorëve.

Dyshohet se mund të jetë qëlluar edhe me pistolete me mulli, e cila sipas ekspertëve nuk lë gëzhojë në vendngjarje.

Mendohet se në atentat kanë marrë pjesë dy persona, të cilët pas atentatit kanë djegur makinën dhe janë larguar në këmbë.  Policia është e paqartë nëse ata janë ndihmuar nga të tjerë apo jo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...