E hënë, 18 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Atalanta i jep leksione Juventusit, dy penallti shpëtojnë bardhezinjtë nga humbja

Atalanta ishte shumë pranë fitores në “Allianz Stadium”, por dy penallti shmangën humbjen e Juventusit në Torino.

Ekipi nga Bergamo dominoi pjesën e parë dhe e mbylli atë në avantazh 1-0, falë golit të Zapata në minutën e 16.

Në pjesën e dytë, Cristiano Ronaldo barazon me 11-metërsh, që u akordua pas një prekjeje të topit me dorë në zonë.

10 minuta nga fundi, Malinovsky shënon sërish për Atalantën dhe kur dukej se gjithçka do të përfundonte me fitoren e zikaltërve dhe kampionati italian do të hapej sërish, Cristiano shënon 11-metërshin e dytë, i akorduar edhe kësaj here pas një topi të prekur me dorë në zonë.

Ky barazim e afron edhe më shumë “Zonjën e Vjetër” me titullin e radhës në Serinë A, pasi diferenca me Lazion ndjekëse shkon në +8 pikë, shkruan “A2”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Futbollisti shqiptar firmos kontratë të re me klubin e Premier Ligës

Futbollist Meritan Shabani ka firmosur një kontratë të re me skuadrën e Volvesit në Angli. Trekuartisti 21-vjeçar ka firmosur një kontratë të re deri në...

Basha-Ramës: Për 8 vjet dështime fajin nuk e ka BE, por Tirja i qeverisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas sulmeve të kryeministrit Edi Rama ndaj vendeve të Bashkimit Evropian, pasi nuk mbështetën Ballkanin Perëndimor...

OBSH paralajmëron: Do të ketë 100 mijë vdekje në javë nga Covid në botë

Vdekjet globale nga COVID-19 pritet të arrijnë në 100,000 shumë shpejt, nga më shumë se 93,000 të raportuara javën e kaluar, tha të hënën...

Braçe: Dy vite më parë u betova me dorën mbi Kushtetutë për të mos vjedhur

Zv.kryeministri Erion Braçe ka publikuar foton e dy viteve më parë, kur u betua me dorën mbi Kushtetutë për të marrë postin e zëvendësit...

Ku ka të drejtë dhe ku dredhon Rama në sulmin ndaj BE-së

Nga: Andi Bushati Edi Rama ka të drejtë në vizatimin që i bën BE-së si bashkim egoist, cinik madje aspak solidar. Kritikat që ai i...