E mërkurë, 24 Nëntor, 2021
14.5 C
Tirana

”Askush mbi ligjin”/ Kim: SPAK do japë edhe më shumë rezultate

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim ditën e sotme me shefin e Seksionit të Krimit të Organizuar të SPAK, Albert Dumanin.

Kim i shprehu Dumanit vlerësimin e saj për çështjet e ndjekura nga SPAK, që kanë rezultuar me burgim dhe konfiskim të pasurisë.

Sipas Kim, SPAK do të japë edhe më shumë rezultate, që do të tregojnë se askush nuk është mbi ligjin.

”Sot takova Altin Dumanin, shefin e Seksionit të Krimit të Organizuar të SPAK, për të shprehur vlerësimin për çështjet e shumta që kanë rezultuar me burgim dhe konfiskim të pasurisë. SPAK do të japë më shumë dhe më shumë rezultate që tregojnë se askush nuk është mbi ligjin.”, shkruan Kim në rrjetin social, Twitter.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sherr mes adoleshentëve në Tiranë, plagoset 17-vjeçari

Një sherr për konflikte të dobëta ka ndodhur në zonën e Laprakës, në Tiranë. Një 17-vjeçar me inicialet A. S., ka përfunduar në spital...

Mbi modelin Ramiz Alia

Nga: Genc Pollo Në 31 mars 1991, katër muaj pas themelimit të Partisë Demokratike, u mbajtën zgjedhje parlamentare, të cilat, për herë të parë mbas...

Fuste në vend mallra “si ndihmë humanitare”, procedohet përfaqësuesi i shoqatës

Dogana ka goditur një skemë mashtrimi. I referohemi një rasti me mallra të importuara “si ndihmë humanitare”. Nga skema e ngritur, përfaqësuesi ligjor i...

Ringjall fantazmën Millosheviç/Meta sulmon ‘Open Balkan’ dhe ‘shigjeton’ Ramën

Nisma e "Ballkanit të Hapur" nga Prishtina është sulmuar nga kreu i shtetit, Ilir Meta. Për të, kjo nismë rivalizon procesin e Berlinit dhe...

“VIDEO 3D” e aksidentit në Bullgari, si u përplas autobusi

Në mediat maqedonase është publikuar një video 3D ku tregon skenën si ndodhi aksidenti tragjik me 46 të vdekur në Bullgari. Aktualisht ka komente...