E shtunë, 21 Nëntor, 2020
13 C
Tirana

“As haja e as pija. Më është dashur pak kohë të rikuperohem”, Kryemadhi tregon operacionin që ka kryer

Më të lexuarat

KUJDES/ Pamje të rënda: Morgu përtej kapacitetit, trupat lihen përtokë

KUJDES! PAMJE TË RËNDA! Syri.net ka publikuar foto ekskluzive të siguruara nga brenda Morgu i Tiranës, ku trupat e viktimave nga Covid-19 janë vendosur në...

Ky është qyteti që nuk do e shohë dritën e diellit për 2 muaj

Një qytet në Alaska, i ka thënë ''lamtumirë'' dritës së diellit për dy muajt e ardhshëm. Dielli u ngrit dhe perëndoi në Utqiagvik, Alaska, i...

Vdekja e Sokol Olldashit/Dyshimet që mbeten edhe 7 vite më pas

Sokol Olldashi, një nga ministrat kryesorë të Partisë Demokratike, vdiq mbrëmjen e 20 nëntorit 2013 në një aksident rrugor në aksin Tiranë-Elbasan. Prokuroria e Tiranës...

Basha publikon dokumentin: Në morg, 923 të vdekur nga Covid por u raportuan 509

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thënë se vdekjet e shkaktuara nga Covid-19 në Shqipëri nuk janë raportuar me vërtetësi. Basha tha se në...

Drejt kaosit: Mbi 800 raste të reja me Covid, 15 viktima

Shqipëria regjistron një tjetër rekord sa i takon të rasteve të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se 836...

Avokatit të Trump-it i del boja e flokëve gjatë fjalimit (FOTO)

Dje presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden sulmoi Donald Trump, për mos pranimin e humbjes së zgjedhjeve të 3 nëntorit, dhe për bllokimin e...

Një tjetër lajm i hidhur/ Aktori i njohur shqiptar humb betejën me virusin

Koronavirusi nuk kursen askënd! Një tjetër humbje e madhe për artin shqiptar, pasi nuk e ka fituar dot betejën me koronavirusin aktori fierak Fatmir...

Shqiptarit i zënë pritë në Spanjë, ekzekutohet me 6 plumba (Emri)

Një shtetas shqiptar ka mbetur i vrarë pasi ra pre e një atentati. Shqiptari i njohur si Trisas mbeti i vdekur pasi ndaj tij u...

‘Janë fshehur gjysma e viktimave nga COVID-i’, paralajmërimi i Ramës për nesër

Kryeministri Rama ka reaguar sot në lidhje me akuzat e parashtruara një ditë më parë nga kryedemokrati Basha, se janë fshehur gjysma e viktimave...

7 vjet nga humbja e Sokol Olldashit, ja çfarë bën Astrit Patozi (VIDEO)

Ish-numri dy i Partisë Demokratike, tashmë kryetari i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi, ka rikujtuar kolegun e mikun e tij të ndjerë Sokol Olldashi....

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, i është nënshtruar para tre javëve një operacioni për heqjen e bajameve. Këtë detaj e ka zbuluar vetë ajo, teksa ka qenë e ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News 24.

Ajo i ka munguar studiove televizive, dhe siç duket ka të bëjë me shëndetin e saj. Për shkak të kësaj ndërhyrje që nuk ka qënë aspak e lehtë, kjo edhe për shkak të moshës së kryetares së LSI-së, Kryemadhi tha se efektet i ka patur edhe në humbjen e peshës. Ajo u shpreh me shaka se avantazh ishte se ka humbur disa kilogramë. Referuar masës së re, ku duhet vendosur maska edhe në rrugë, Kryemadhi tregoi disa modele maskash me çmime të ndryshme. Sipas saj, qytetarët e kanë të pamundur për të shpenzuar paratë për maskat, për të mbrojtur shëndetin.

“Duke qenë edhe fundjavë, po e ndaj me ju këtë lajm. Para 3 javësh kam hequr bajamet, që nuk hiqen në këtë moshë, por e bëra se isha e detyruar ndaj edhe më është dashur pak kohë të rikuperohem. Avantazh i mirë është që kemi humbur disa kilogramë, sepse nuk hamë dhe nuk pimë, por fatmirësisht tani kam efekt të mirë në organizëm”.

Ndërhyrje në kohën e Covid kjo zonja Kryemadhi…

“S’ka të bëjë me të, është çështje dezinfektimi dhe ruajtje të higjienës së çdo individi. Mungesa e shumë informacioneve dhe qëllimi për ta kthyer në pandemi apo presion psikologjik të shoqërisë. Pata sot komunikim me një mjek, dhe më tha që shumica e pacientëve por edhe viktimave, kanë qënë me sëmundje shoqëruese. Ne në një anë bërtasim për covid, dhe nga ana tjetër kanë mbetur pas dore persona me probleme të tjera. Mendoj që është një virus i panjohur për mjekësinë, por secili duhet të ketë higjienën ndërsa politika nuk duhet ta përdorë këtë për të mbushur shportën me premtimet e saj”.

Lexo edhe :   Nami me të infektuarit/Braçe: Rrini me familjen, boll dëgjuat Ilirin e Monikën
Lexo edhe :   Nami me të infektuarit/Braçe: Rrini me familjen, boll dëgjuat Ilirin e Monikën

Do e zbatoni masën e re të qeverisë për maskën?
“I kam marrë me vete ca, (tregon maskat) kam marrë edhe çmimet e maskave. Kjo është 6 mijë lekë, përdoret 1 herë në ditë. Kjo tjetra 4 copë 2 mijë lekë, kjo këtu është 70 lekë e kam marrë në supermarket. Pra sot një qytetar për të mos u sëmurur duhet ta ndryshojë cdo 2 apo tre orë, i bie gati 12 mijë lekë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryetari i LSI-së ‘tradhton’ Kryemadhin, jep dorëheqjen nga partia

Kryetari i LSI-së në Laprakë, Gentian Arapi, njofton me anë të rrjeteve sociale se ka dhënë dorëheqjen nga partia e Monika Kryemadhit. Ai rrëfen se...

Shkencëtarët sfidojnë natyrën, prodhojnë diamante në temperaturën e mjedisit

Një ekip ndërkombëtar shkencëtarësh, ka sfiduar natyrën duke prodhuar diamantë brenda disa minutash në një laborator në temperaturën e dhomës, një proces që normalisht...

Vuçiç kërkon leje për të vizituar Kosovën, Ministria e Jashtme nuk e lejon

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka dërguar një kërkesë në institucionet qeverisëse së Kosovës, për të kryer një vizitë së bashku me kreun e...

Prej ditësh në Infektiv, Covid-19 i merr jetën ish-futbollistit të njohur

Ish-futbollisti i njohur lezhjan Nikolin Lorenci, ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19. Ai ka qenë prej disa ditësh i shtruar në Spitalin Infektiv...

Xhelozi në “Përputhen”, Ana braktis studion pasi i jep një shuplakë Fatjonit

Puntatën e djeshme në “Përputhen”, janë shkaktuar debate të forta, e po kështu nuk kanë munguar as skenat e zhelozisë. Dje është shkaktuar një...