E mërkurë, 24 Nëntor, 2021
18.5 C
Tirana

Artistja e njohur mbylli sytë përgjithmonë, Rama: Lamtumirë shoqe e vogël

Ndarja e parakohshme nga jeta e balerinës dhe moderatores Hueyda El Saied, ka tronditur familjarët, miqtë e saj artistë dhe jo vetëm. Artistja shqiptare e cila prej disa kohësh ishte larguar jashtë vendit, ka ndërruar jetë si pasojë e një sëmundje të rëndë nga e cila vuante.

Lidhur me këtë lajm tronditës, ka reaguar kryeministri Edi Rama, ndërsa mesazhin e ka shoqëruar me një foto. “Lamtumirë shoqe e vogël”, shkruan Rama, duke e shoqëruar me një zemër të thyer.

Ndarja nga jeta e parakohshme e Hueyda El Saied ka trishtuar publikun, fansat, familjarët dhe miqtë e saj. Këta të fundit kanë reaguar përmes postimeve në rrjetet sociale, duke shprehur trishtimin që kanë nga ikja e saj.

46-vjeçarja e cila prej disa kohësh jetonte jashtë vendit, ka ndërruar jetë në një spital, si pasojë e një sëmundje të rëndë.

Hueyda ishte nënë e një djali, Gabriel, i cili erdhi në jetë nga martesa e parë me ish-partnerin francez, Michael Tamisier.

Artistja ishte e ndarë, pasi ai e kishte tradhtuar dhe vetëm pak kohë më parë i dha fund beqarisë duke u martuar me Thierryn. Me këtë të fundit kishte vite që njiheshin, dhe ai gjithmonë e kishte pëlqyer. Por duke qenë se Hueyda ishte e martuar, ai nuk i kishte thënë asgjë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sherr mes adoleshentëve në Tiranë, plagoset 17-vjeçari

Një sherr për konflikte të dobëta ka ndodhur në zonën e Laprakës, në Tiranë. Një 17-vjeçar me inicialet A. S., ka përfunduar në spital...

Mbi modelin Ramiz Alia

Nga: Genc Pollo Në 31 mars 1991, katër muaj pas themelimit të Partisë Demokratike, u mbajtën zgjedhje parlamentare, të cilat, për herë të parë mbas...

Fuste në vend mallra “si ndihmë humanitare”, procedohet përfaqësuesi i shoqatës

Dogana ka goditur një skemë mashtrimi. I referohemi një rasti me mallra të importuara “si ndihmë humanitare”. Nga skema e ngritur, përfaqësuesi ligjor i...

Ringjall fantazmën Millosheviç/Meta sulmon ‘Open Balkan’ dhe ‘shigjeton’ Ramën

Nisma e "Ballkanit të Hapur" nga Prishtina është sulmuar nga kreu i shtetit, Ilir Meta. Për të, kjo nismë rivalizon procesin e Berlinit dhe...

“VIDEO 3D” e aksidentit në Bullgari, si u përplas autobusi

Në mediat maqedonase është publikuar një video 3D ku tregon skenën si ndodhi aksidenti tragjik me 46 të vdekur në Bullgari. Aktualisht ka komente...