Artan Hoxha zbulon “biznesin” që nuk u prek nga COVID-19

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar situatën në 48 orët e fundit në vend, ku janë shënuar disa ngjarje kriminale. Hoxha shkruan mes të tjerash në Facebook se “biznesi” i krimit, siç e cilëson ai, është kthyer në “detyrë”.

Rikthimi ishte i fuqishëm, me kapacitet të plotë. Sipas gazetarit, ky “biznes” nuk është prekur nga pandemia, dhe për pasojë nuk ka nevojë për paketat e luftës, Rama-Ahmetaj.

Statusi

“Biznesi” i krimit, brenda 48 oresh, u kthye ne “detyre” me kapacitet te plote, nga jugu ne veri, nga lindja ne perendim, nga toka ne det…
Me moton, “korr, godit dhe largohu pa gjurme”, sipermarresit e ketij biznesi, qe nuk kane nevoje te perfitojne nga paketa e luftes, Rama-Ahmetaj, e kane nisur luften vet, me efikasitet te larte dhe pa dificite ne realizimin e planit…
Ne keto kushte, zoti kryeminister dhe zoti minister i luftes, kujdesuni te rregulloni situaten ne bizneset e tjera…