E hënë, 6 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Artan Hoxha nxjerr fotot dhe plas ‘bombën’: E gjithë Shkodra e di kush janë vrasësit!

Referuar ezekutimit të dy vëllezërve sot në Shkodër, gazetari Artan Hoxha thotë në shenjë këmbane alarmi se ngjarja e sotme nuk ishte gjë tjetër veçse kronika e një vrasje të paralajmëruar.

Ai e cilëson policinë e Shkodrës si një ndërmarrje funerale, e cila mbledh kufoma rrugëve të qytetit, pasi deklaron se autorët janë të panjohur. Teksa rikujton atentatet e ndodhura së fundmi, Artan Hoxha njofton se vetëm në 8 muaj janë shënuar 11 viktima, asnjë vrasje e zbuluar, asnjë emër autori dhe asnjë vrasës në burg.

Vrasja mafioze në Shkodër/Një nga vëllezërit, babai i ish-kampionit të Vllaznisë

Po kështu ai ka edhe një apel të hapur ndaj drejtuesve në policinë e Shkodrës, që të japin dorëheqjen pas kësaj kasaphane. Gazatari lëshon ‘bombën’ duke thënë se shkodranët e dinë se kush janë vrasësit dhe në çfarë drejtimi kanë shkuar, por askush nuk lëviz për ti dhënë drejtim kësaj çështje tragjike.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...