E enjte, 24 Shtator, 2020
21 C
Tirana

Arsenali gjen zgjidhjen ideale për të ‘blinduar’ Granit Xhakën

Më të lexuarat

Bilanci/ Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me virusin e kanë humbur...

“Ben Çami” i arrestuar për lëndë narkotike/ OFL godet mikun e Emiljano Shullazit

OFL i ka dërguar letër për deklarimin e pasurisë një tjetër personi të skeduar. Bëhet fjalë për shtetasin Lutfi Enver Shabani me banim në...

I riu rrahu dhe goditi disa herë me thikë të moshuarin/ Gazetari: Kreu i Policisë në Kavajë të japë dorëheqjen

Gazetari i njohur, Mentor Kikia, ka reaguar ashpër pas publikimit të rastit në Kavajë, ku një i ri rreh një të moshuar në lokal...

Iu sekuestrua makina e blinduar, reagon ish-drejtori i Policisë së Elbasanit

Ish-drejtori i Policisë së Elbasanit, Edmond Koseni, ka reaguar pas shoqërimit të djeshëm në Polici dhe sekuestrimit të makinës së blinduar. Në një prononcim për...

Izolimi nuk dha rezultat, Izraeli po përballet me një situatë të papritur

Pavarësisht masave shtrënguese dhe rikthimit të izolimit, Izraeli vijon të shënojë një numër shumë të madh rastesh të reja me koronavirus. Rezultatet kanë qenë të...

“Çfarë ke që bërtet si laraskë? Je gjë gruaja ime që të jap llogari?”, plas sherri në “Përputhen” (VIDEO)

Në puntatën e radhës të emisionit “Përputhen”, janë shkaktuar sërish debate të nxehta. Takimi mes Shqipes dhe Mevlanit duket se nuk ka shkuar ashtu...

Ditë e trishtë për reperin, Getoar Selimi humb njeriun e shtrenjtë të familjes

Reperi i njohur Getoar Selimi ka njoftuar sot ndarjen nga jeta të xhaxhait të tij. Ai ka postuar në rrjetet sociale një foto bardh e...

Trafikanti i drogës i dënuar me vdekje, arratiset përmes tubave të ujërave të zeza

Një trafikant kinez i drogës i dënuar me vdekje në Indonezi bëri një arratisje të guximshme javën e kaluar duke bërë një tunel  përmes...

Studimi i fundit/ Kush e ka kaluar këtë sëmundje nuk rrezikohet nga Covid-19

Universiteti i Karolinës ka dalë në përfundimin se të mbijetuarit e etheve tropikale, rrezikohen shumë pak prej koronavirusit. Sipas këtij studimi, antitrupat që krijohen pas...

Rriten tensionet, Turqia bën lëvizjen e papritur 24 orë para samitit të BE

Turqia ka bërë një lëvizje të papritur vetëm 24 orë para Samitit të Bashkimit Evropian, për të shqyrtuar çështjen e përplasjes me Greqinë në...

Arsenali ka gjetur zgjidhjen ideale për të blinduar shqiptarin Granit Xhaka. Sipas mediave britanike, drejtuesit e Arsenalit po mendojnë që t’i ofrojnë mesfushorit shiritin e kapitenit.

Oferta duket se vjen pas interesimit të ekipit të Atletiko Madrid për shërbimit e Xhakës, i cili iu bashkua Arsenalit në 2016-ën dhe ka bërë 130 paraqitje me ekipin.

Xhaka tashmë konsiderohet si një nga kandidatët më të mundshëm për të marrë shiritin e kapitenit, pasi edhe Lorent Koshielnin është drejt largimit, ndërsa Ozil nuk ka më statusin e të paprekshmit në skuadër.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ku ndahen Lulzim Basha dhe Ilir Meta për 25 prillin

Nga: Alfred Peza Është gjithnjë e më e qartë se ka një vijë sjellje shumë të ndryshme të Ilir Metës, nga ajo e Lulzim Bashës,...

Lëvizja surprizë e PD, Flamur Noka kandidon në Tiranë

Publikimi i listës së kandidatëve të PD për qarkun e Kukësit konfirmoi zërat se ish deputeti i Kukësit Flamur Noka nuk do të kandidojë...

“Nga sot, shërbëtor i tre princeshave!”, Erion Isai bëhet baba për herë të dytë (FOTO)

Një lajm mjaft i bukur vjen nga kryebashkiaku i Kolonjës, Erion Isai, i cili është bërë baba për herë të dytë. Isai njofton se...

Afganistani, kryeqendra botërore e drogës

Afganistani është prodhuesi kryesor i opiumit në botë. Lulëkuqet e opiumit, prodhojnë më shumë se 90 për qind të heroinës në të gjithë botën. Sasia...

Valteri: Shqiptarët kanë nevojë për hapjen e listave dhe jo për kllounë politikë

Deputeti Halit Valteri deklaroi në fjalën e tij në Kuvend se shqiptarët sot kanë nevojë për hapje listash dhe jo për kllounë politikë. Ai bëri...