E premte, 22 Janar, 2021
10 C
Tirana

Arrestohet një nga trafikantët më të kërkuar në Meksikë (Foto)

Një nga trafikantët e drogës më të kërkuar në Meksikë, “El Marro”, ka përfunduar në pranga.

Ushtria dhe policia federale meksikane arritën më në fund ta kapin atë duke shënuar kështu fitoren e parë në betejën e shtetit kundër trafikantëve.

“El Marro”, njihet si lider i kartelit të Santa Roza da Lima, një organizatë që është përgjegjëse për sekuestrime dhe kërcënime, por sidomos për vjedhjen e benzinës nga Pemeks, kompania shtetërore e naftës.

Bashkë me trafikantin janë arrestuar edhe pesë persona të tjerë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...