E premte, 30 Korrik, 2021
36.5 C
Tirana

Do arrestohet Llalla? Po kërkojnë një gjyqtar por…

Avokati i Adriatik Llallës thotë se nuk është njoftuar nga prokuroria për nisjen e një hetimi ndaj ish-kryeprokurorit të vendit.

Duke folur në emisionin Të Paekspozuarit në Top Channel këtë të enjte, Sokol Hazizaj deklaron se vetëm mungesa e këtij njoftimi i jep të drejtë zyrës së avokatisë që të kërkojë pavlefshmërinë e të gjitha veprimeve të kryera deri më tani nga Prokuroria.

Gazetari Artan Hoxha thotë se ka nisur një procedim penal ndaj Llallës. Madje shkon më tej, ku thotë se po kërkohet një gjykatës për të caktuar masën e sigurisë ndaj ish-Prokurorit të Përgjithshëm.

“Prokuroria po kërkon për të dhënë edhe një masë sigurie për Adriatik Llallën, por nuk kanë gjetur gjyqtarin e duhur deri më tani”, u shpreh ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koka*na në kutitë e picave/Pronarja e makinës ishte një grua

Detaje të reja janë mësuar sa i takon aksionit të zhvilluar në zonën e Xhamllikut në Tiranë, ku u prangosën 5 persona, dhe 1...

Aleanca e shëmtuar e Ramës me Vuçiç kundër Kurtit

Nga Blendi Kajsiu (*Ky artikull është ekskluzivisht për “Panorama.al’.) Kritika që Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nga Shkupi i bëri Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në krah...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit padit Ministren e Kulturës

Pas refuzimit për t'i pritur në zyrë dhe për mos zbatim të vendimit të Gjykatës Kushtetuese për Teatrin Kombëtar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit...

Chelsea shijon golat e tij, Armando Broja gati për sfidat e shtatorit

Edicioni i ri futbollistik ende nuk ka nisur për lojtarët e Kombëtares shqiptare, e megjithatë, ato po tregojnë një paraqitje të mirë në minutat...

Brazil/ Rio De Janeiro vaksinon banorët e getos si pjesë e një programi pilot

Mijëra banorë të një lagjeje të varfër në qytetin brazilian të Rio de Janeiros duhet të vaksinohen kundër koronavirusit në një projekt pilot. Projekti do...