E mërkurë, 4 Gusht, 2021
24.5 C
Tirana

Arrestohet i riu nga Cërriku, iu gjetën 313 gr kanabis në banesë

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga një 27 vjeçar, banues në Cërrik, me akuzën e prodhimit dhe shitjes së narkotikëve. I arrestuari është Florjan Sanxhaku.

“Arrestimi i tij u bë pasi, mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative dhe gjatë kontrollit të ushtruar nga efektivat e policisë, në banesën e tij, në Lagjen nr.3 Cërrik, u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale 313 gr lëndë narkotike, e dyshuar për atë të llojit “Cannabis Sativa”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprime të mëtejshme, lidhur me veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha nuk është djalë si Mema…

Nga: Eduard Zaloshnja Dikur qarkullonte nje gojedhane per kengen e vjeter tiranase “Te kisha pas nje djale si Mema”. Edhe ne s’ishte e vertete, ishte...

Pagesat e deputetëve për qershorin, kryeson ish-zv. ministrja e PS-së

Ish-zëvendësministrja e Jashtme, e cila dy vitet e fundit mori mandatin e deputetes në Gjirokastër, rezulton të jetë deputetja më e paguar për muajin...

Të shtënat me ar*ë trondisin Suedinë, tre persona në gjendje të rëndë

Një sulm me armë në Suedi, ka sjellë plagosjen e tre personave të cilët raportohen se janë në gjendje të rëndë. Tre personat e...

Sa milionë dollarë i fali Dua Lipa Shqipërisë!

Nga: Dritan Hila Sorrento, Kapri, ishujt grekë do ishin ende skuta të panjohura të Mesdheut nëse drejtuesit e turizmit të këtyre vendeve nuk do kishin...

Nami me koka*nën në Shqipëri, aksion në Portin e Durrësit

Burime ende jo zyrtare flasin për kapjen e një tjetër sasie kokaine në Portin e Durrësit. Bëhet fjalë për afro 10 kilogramë kokaine, që...