E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Arrestohet biznesmeni në Shkodër, vite më parë ka qenë zv/president i Vllaznisë

Blutë e Shkodrës kanë prangosur mbrëmjen e djeshme biznesmenin Isuf Isufi. Ai është arrestuar gjatë një kontrolli të befasishëm, ku gjatë kontrollit i kanë gjetur një pistoletë pa leje. Isufi është shoqëruar në Policinë e Shkodrës.

Isuf Isufi njihet si biznesmen në Shkodër, ndërkohë që disa vite më parë ishte edhe zv/president i Vllaznisë.

Ai është vëllai i Hasan Isufit, i cili në muajin prill të vitit 2020, plagosi një tjetër person.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...