E diel, 13 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

Arrestohen 4 shqiptarë, do të fitonin 500 mijë euro nga laboratori modern i kanabisit

Policia greke në Peristeri të Athinës ka arrestuar 4 shqiptarë, të moshave 35 deri 39 vjeç, pasi dyshohet se kishin krijuar një laborator hashashi. Sipas njoftimit të policisë thuhet se janë sekuestruar 915 fidanë kanabisi, fare bime, fidanë si dhe pajisje laboratorike.

Nga mënyra se si është ngritur laboratori, teksa sasia e konfiskuar, përfitimet e pritshme nga shitja përfundimtare e drogës, do t’i kalonin 500 mijë eurot, sqaron policie helene në komunikatë.

Prokuroria e Athinës urdhëroi arrestin e shqiptarëve, ndërsa mori në shqyrtim çështjen në ngarkim të 4 shtetasve nga Shqipëria.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Belgjika mposht me lehtësi Rusinë, Lukaku i dedikon golin Eriksen (Video)

Përfundon ndeshja midis Belgjikës dhe Rusisë, e vlefshme për grupin B të kompeticionit europian ''EURO 2020''. Skuadra e drejtuar nga Martinez ka shkatërruar rusët...

VOA: Takimin më të vështirë, Biden do e ketë me Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden të hënën në takimin e nivelit të lartë NATO-s për diskutime...

Putin nënshkruan ligjin që mbron të dhënat e zyrtarëve të sigurisë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose kërkesën për llogaridhënien...

Itali: Vaksinimi me AstraZeneca, vetëm për personat mbi 60 vjeç

Vaksina Astrazeneca në Itali do të përdoret vetëm për njerëzit mbi 60 vjeç. Lajmi vjen pas rasteve të rralla të trombozës që kanë ndodhur...

Shqipëria ngjitet në çatinë e botës, por me cilat prioritete?

Shqipëria u zgjodh dje anëtare e përkohshme në Këshillin e Sigurimit. Duke filluar nga 1 janari i vitit 2022, Shqipëria do të ulet për...