E hënë, 29 Nëntor, 2021
12.5 C
Tirana

Arrestimi i zyrtarëve të ARRSH në Durrës, ja ku ndodhi abuzimi

Zbardhen detaje të reja nga arrestimi i disa zyrtarëve të ARRSH në Durrës.

Mësohet se ndërtimi i një karburanti në aksion rrugor “Plepa-Kavajës” dhe miratimi i një leje për hyrje-dalje në rrugën kryesore, është shkaku që ka sjellë arrestimin e tyre.

Deri më tani, në pranga kanë rënë tre persona ndërsa në kërkim janë dhe disa të tjerë.

Operacioni është kryer sot në mëngjes nga policia dhe prokuroria e Durrësit, ndërsa dëmi financiar llogaritet në rreth 200 milion lekë të vjetra.

Në kërkim, është biznesmeni i karburanteve Mustafa Koka, i cili nuk është arritur të gendet nga policia.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...