E mërkurë, 30 Shtator, 2020
23 C
Tirana

Armina Mevlani: Gjatë 2020-ës nuk do të ketë dasmë me Shkëlzenin, ja arsyeja

Më të lexuarat

Rindizet ashpër konflikti ushtarak Armeni-Azerbajxhan, shpallin gjendjen e luftës

Një nga konfliktet më të vjetër në botë, mosmarrëveshja territoriale midis Armenisë dhe Azerbajxhanit ka shpërthyer sërish. Përleshjet kufitare shpërthyen të dielën në mëngjes,...

“Nxore në pritë Azem Hajdarin”/ Fatos Klosi reagon pas akuzave të Berishës

Ish-kreu i SHIK, Fatos Klosi ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit Berisha lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit. Berisha akuzoi Klosin se ai...

Pse konflikti Armeni-Azerbajxhan, mund t’i kushtojë Shqipërisë qindra miliona euro

Armenia dhe Azerbajxhani, po përplasen sërish mbi rajonin e kontestuar të Nagorno-Karabakut. Deri tani luftimet kanë shkaktuar dhjetëra të vrarë, dhe qindra të plagosur....

Artan Hoxha i publikon videon e rëndë Berishës, e nxjerr ‘blof’ për ekzekutimin e Azem Hajdarit (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha i ka publikuar një video ish-kryeministrit Berisha, duke e nxjerrë ‘blof’ për deklaratat që bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion",...

Turqia rrëzon avionin armen në Azerbajxhan

Armenia akuzon Turqinë se ka rrëzuar një prej avionëve të saj, gjatë konfliktit me Azerbajxhanin. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë pretendon se avioni i tyre...

“Ku i çuat paratë që iu dha bota?”, Rama i kërkon ndjesë ndërkombëtarëve, sqaron kush i administron fondet

Kryeministri Edi Rama ka folur në programin e financimit të BE-së për restaurimin dhe rrjetëzimin e monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i...

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Berisha jep emrin

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha në 'Opinion' se Azem Hajdari u nxor në pritë nga Fatos Klosi, në atë kohë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas...

“Ndaloni sulmet”, Putin telefonon kryeministrin armen

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka kërkuar kryeministrit armen, Nikolla Pashinyan, që të ndalojë sulmet ndaj Azerbajxhanit. Putini theksoi nevojën urgjente për një armëpushim dhe...

Konflikti në Kaukaz/ Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur rreth luftës që ka nisur mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, ku deri më tani janë shënuar dhjetëra viktima. Përmes një postimi...

Armina Mevlani ka folur në lidhje me planet e saj për martesë me Shkëlzen Berishën.

E ftuar në emisionin “Shiko Kush Luan” ajo pohoi se bashkëjeton me Shkëlzenin, teksa hodhi poshtë zërat se nuk janë gati për t’u martuar.

Armina tha se gjatë vitit 2020 nuk do ketë një dasmë pasi sipas saj ky event kërkon shumë organizim.

“Atëherë përsa i përket kësaj që nuk është gati nuk është e vërtetë, se të dy kemi qenë gjithmonë gati, por dasma kërkon organizim. Po ne bashkëjetojmë, pse duhet patjetër. Nuk ka dasmë në 2020, por po pati nuk do ta merrni vesh gjithsesi, kështu që…”, tha ajo.

Lexo edhe :   “Nga Endri Shabani tek boronicat”, Spiropali i turret djalit të Berishës
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Arti i vështirë i përkthimit, dita kur bëhen bashkë studiues, përkthyes dhe personalitete të njohura të kulturës

Sot, në kuadër të Ditës Botërore të Përkthimit, Muzeu Historik Kombëtar në bashkëpunim me Qendrën Kombëtare të Librit dhe Leximit organizuan simpoziumin me temë...

Moti për nesër me vranësira dhe reshje lokale shiu

Dita e enjte parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Përgjatë relieveve malore në Veri dhe në qendër të vendit, reshje shiu...

Personi i parë i shëruar nga HIV humb jetën nga një tjetër sëmundje

Personi i parë i kuruar nga virusi HIV, Timothy Ray Brown, ka humbur jetën nga kanceri. 54-vjeçari u shërua më shumë se një dekadë më...

Drejt anulimit ndeshja e kombëtares sonë, shkak lufta Azerbajxhan-Armeni

Pas pak ditësh, në mbarë Europën është planifikuar të organizohen grumbullimet e kombëtareve për ndeshjet e Nations League dhe miqësoret e caktuara. Më datë 7...

Vaksinimi kundër gripit, Manastirliu: Kemi siguruar 368 mijë doza

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ishte në Poliklinikën Qendrore në Tiranë, ku ka nisur sot programi i vaksinimit kundër gripit. Manastirliu deklaroi...