E premte, 26 Shkurt, 2021
15 C
Tirana

Armando Broja gati për hapin e madh, por Chelsea do ta huazojë

Shënoi 19 gola në sezonin e fundit me skuadrat e Chelsea-t U19 dhe atë U23, ndërsa debutoi edhe me ekipin e Lampard, duke treguar se është gati për hapin e madh në elitën e futbollit europian.

Është fjala për 19-vjeçarin shqiptar Armando Broja, i cili pavarësisht shifrave të fundit duket ende i ri për të zënë vend në skuadrën londineze dhe për këtë arsye drejtuesit e klubit kanë menduar ta huazojnë lojtarin.

“Goal.com” shkruan se sulmuesi shqiptar do të huazohet te skuadra holandeze e Vitesse Arnhem, e cila është në pronësi të manjatit rus Roman Abramovich.

Shkëmbime të tilla mes Chelsea-t dhe Vitesse Arnhem janë kryer shpesh, ku lojtarët huazohen në elitën e futbollit holandez dhe më pas rikthehen në Londër, shkruan “A2”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ku të gjejmë një popull që do të zezën e vet?

Qysh mbrëmë e tash e mbrapa, nuk ka mbet gja tjetër, veç të gjejmë atë popull që do të zezën e vet!,- do të...

Greqia shtyn “lockdown-in”, Athina sërish në izolim nga Covid-19

Greqia ka vendosur shtyrjen e lockdown-it të ashpër në periferinë e Atikës, përfshi kryeqytetin e vendit Athinë dhe zonën e Pireut. Të dhënat shqetësuese epidemiologjike...

E pabesueshme në Brazil/ VAR-i i heq trofeun skuadrës së njohur (Video)

E pabesueshme çfarë i ka ndodhur ditën e sotme skuadrës braziliane të Internacional. U luajt sot java e fundit në elitën e futbollit brazilian,...

Lideri i opozitës ruse, Alexei Navalny transferohet në një burg jashtë Moskës

Udhëheqësi i opozitës ruse Alexey Navalni është dërguar në një burg jashtë Moskës për të vuajtur dënimin, tha avokati i tij të enjten, një...

Kurba e koronavirusit mbetet e lartë, 20 viktima në 24 orët e fundit

Kurba e koronavirusit në Shqipëri vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 916 raste të reja. Ndërkohë, 20 persona...