E enjte, 5 Gusht, 2021
21.5 C
Tirana

Arbitri i pengon gjatë aksionit, gjesti i lojtarit po bën xhiron e botës (Video)

Në Holandë ka ndodhur një episod mjaft interesant gjatë përballjes Vitesse-Twente. Në një moment të ndeshjes gjatë një dyluftimi në mesin e fushës arbitri i takimit ka qenë shumë pranë dhe është penguar me lojtarët të cilët janë rrëzuar. Lojtari i Vitesses ka shkuar pranë arbitrit dhe i ka nxjerrë kartonin e verdhë nga xhepi duke ia drejtuar atij. E gjithë kjo skenë është shoqëruar me të qeshura.

Për statistikë ish-ekipi i Milot Rashicës ka marrë një fitore të thellë 5-0, përballë Twentes së vendit të fundit e cila duket se do të bjerë nga Kategoria.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Situatë alarmante nga zjarret në Shqipëri

Prej disa ditësh Shqipëria ndodhet e përfshirë nga zjarret, pothuajse në të gjithë territorin e saj. Sipas të dhënave zyrtare nga Agjencia e Emergjencave...

I nxorrën fytit qumështin e dhisë së Karaburunit, kishte shijen e zjarrit

Nga: Lorenc Vangjeli Eqrem bej Vlora ka një përshkrim të jashtëzakonshëm të qelizës njerëzore shqiptare në librin e tij “Kujtime 1885 – 1925”. Evropianoperëndimori fisnik...

Moti bën kthesën e madhe, nesër priten reshje shiu

Nga nesër, gradualisht mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme, të lagështa dhe më të freskëta me origjinë veriperëndimore. Moti...

Sa na kushton një zjarrvënie!

Nga: Dritan Hila Canadair, Viking, Bombardier jane emrat qe njihen avionët e shuarjes së zjarreve. Kushtojnë nga 35-65 milionë dollarë për njësi. Po kaq kushton...

Ekstradohet nga Greqia ish-anëtari i bandës së Cerrikut

Një ish-anëtar i Bandës së Cerrikut është ekstraduar nga Greqia. Nga Zyra Qendrore Interpol Tirana është kryer ekstradimi i shtetasit Bashkim Buzani, 50-vjeç. Ky...