E hënë, 18 Janar, 2021
4 C
Tirana

Apeli i ambasadorit të BE: Të rivendoset mjedisi konstruktiv

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar sërish lidhur me situatën politike në vend, ku kërkon vendosjen e një mjedisi politik konstruktiv.

Në një postim në Twitter, Soreca bën apel që të dëgjohet thirrja e tij, ndërsa postimi vjen pas një ditë intensive me takime të Christian Danielsson me palët politike, ku i pranishëm ishte edhe ambasadori Soreca.

“Shpresoj që të gjithë qytetarët e Shqipërisë, që ftesa jonë për të rivendosur një mjedis politik më konstruktiv, të mos mbetet i padëgjuar. Ky është një mision i përbashkët kombëtar “. @DanielssonEU përfundon një vizitë shumë intensive dhe konstruktive një-ditore në #Tirana ”, shkruan Soreca, në Twitter.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA: Kishte frikë nga koronavirusi, 36-vjeçari jetoi për 3 muaj në aeroport

Një burrë i cili ishte i frikësuar për të kryer një fluturim për shkak të pandemisë së koronavirusit, jetoi i fshehur në një zonë...

Ulet ndjeshëm numri i të prekurve me Covid, 4 viktima

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 4 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...

Studimi/ Një në tetë pacientë të shëruar nga Covid-19 vdesin brenda 5 muajve

Pothuajse një e treta e pacientëve të shëruar nga Covid19  përfundojnë përsëri në spital brenda pesë muajve, dhe një në tetë prej tyre vdesin...

Financimi i rrugës Vlorë-Orikum/ Meta: Qeveria shkeli kushtetutën

Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi se qeveria dhe institucionet e tjera shtetërore kanë shkelur ligjin dhe kushtetutën, në lidhje me financimin e rrugës...

Pasuria e Ditmir Bushatit/ Ish-ministri nuk justifikon huan prej 20 mijë eurosh

Ditmir Bushati u zgjodh ministër i Jashtëm në kabinetin e kryeministrit Edi Rama pas zgjedhjeve parlamentare të vitit 2013 dhe e mbajti këtë post...