E enjte, 20 Janar, 2022
-1.5 C
Tirana

Apel Ministrisë së Brendshme, me këta kriminelë duhet të veproni si Zvicra

Nga Enver Robelli

Ky është lajmi dhe çfarë duhet të ndodhë pastaj…

“Radari, 2 kosovarë nga Zvicra me shpejtësi prej 225 km/h drejt Vlorës”.

Ka vetëm një zgjidhje për t’i disiplinuar këta idiotë dhe kriminelë: t’ju konfiskohet leja e qarkullimit, t’ju konfiskohen dhe shkatërrohen veturat dhe – dhuratë e veçantë – një vit burg, minimum.

Po të bënin këtë krim në Zvicër këta idiotë, vetura do konsiderohej si armë dhe rrjedhimisht do t’ju konfiskohej dhe asgjësohej.

APEL Ministrisë së Brendshme të Republikës së Shqipërisë: Veproni si autoritetet zvicerane!

Një idiot që nget veturën 225 km/h është kriminel dhe vetura është armë!

Idiotët nuk marrin vesh, andaj duhet të goditen rëndë.

Sepse: janë idiotë! Dhe kriminelë!

Ka me dhjetëra raste në Zvicër ku idiotët shqiptarë ua kanë marrë jetën edhe fëmijëve duke “fluturuar” kështu me vetura!

Ka gjasa që këta idiotë të shpëtojnë pa therë në këmbë në Shqipëri.

Sepse disa kosovarë jo vetëm në Kosovë, por edhe në Shqipëri sillen si kapadainj, sepse mendojnë se çmendurinë e kanë të garantuar me ligj

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosovë/Omicron rriti infektimet, sot pritet të diskutohet për masat e reja

Varianti Omicron ka shtuar frikshëm infektimet në Kosovë, e ndërsa pritet nga ekspertët që të shtrëngohen sot masat anti-COVID. Në total numri i rasteve aktive...

Përfshihet nga flakët një apartament në zonën e Freskut në Tiranë

Një banesë në zonën e Freskut në Tiranë, është përfshirë nga flakët. Flakët e zjarrit kanë përfshirë banesën e marrë me qira nga shtetasja...

Ngrica, dëborë dhe temperatura deri në -4 gradë celcius

Moti në vendin tonë do të karakterizohet kryesisht nga kthjellime dhe vranësira të lehta, veçanërisht në Ultësirën Perëndimore. Ndërsa zonat përgjatë kufirit lindor, do...

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...