E shtunë, 12 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

Angli/ Kryeministri Johnson zbulon datën kur do të kthehen tifozët në stadiume

Kryeministri i Anglisë, Boris Johnson, ka dhënë një lajm shumë të mirë për të gjithë ndjekësit e futbollit.

Së fundmi, Johnson ka komunikuar se duke filluar nga 17 maji, në stadiume do të rikthehen tifozët, pra afro një muaj para fillimit të Europianit.

Fillimisht do të lejohen 10 mijë tifozë në stadiume, ose 1/4 e kapacitetit të stadiumeve, në ata të vegjlit nuk do të lejohen më shumë se 4 mijë.

Kjo ka ardhur si pasojë e zbutjes së masave pas pranverës ndërkohë që situata nuk del nga kontrolli, atëherë nuk përjashtohet mundësia që gjysmëfinalet apo finalja e europianit të luhet me stadium plot.

Anglia është një nga 12 vendet pritëse të Europianit, që ishte planifikuar të zhvillohej vitin e kaluar, por për shkak të situatës së krijuar nga pandemia e koronavirusit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Gjonaj paralajmëron: ”Gërdecit” dhe ”21 Janarit” do u shkohet në fund

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj deklaroi se çështjet e harruara në sistemin e drejtësisë si ''Gërdeci'' dhe ''21 Janari'' janë rikthyer për shqyrtim dhe...

Për herë të shtatë e të fundit mbi Minishengenin

Nga: Genc Pollo Samiti i Ballkanit Perëndimor, që u mbajt të enjten në Tiranë, ishte një hap tjetër për konsolidimin e Tregut të Përbashkët Rajonal...

SHBA 150 milionë dollarë asistencë Ukrainës në fushën e sigurisë

Shtetet e Bashkuara po ndihmojnë Ukrainën të forcojë aftësitë e saj mbrojtëse, duke njoftuar një paketë sigurie prej 150 milionë dollarësh më pak se...

Cilat janë gjërat për të cilat njerëzit pendohen më shumë në jetë?

Nga: Adrian R.Camilleri “Psychology Today” A keni marrë ndonjëherë një vendim, për të cilin jeni penduar më vonë? Nëse po, nuk jeni vetëm. Shumica e...

Danimarkë-Finlandë, UEFA jep vendimin zyrtar për ndeshjen

UEFA ka vendosur që ndeshja midis Danimarkës dhe Finlandës do të rifillojë në orën 20:30. Ky vendim, erdhi pas kërkesës së lojtarëve të të...