E diel, 28 Nëntor, 2021
12.5 C
Tirana

Angli-Itali/ Arbitri i ndeshjes, milioneri që ka diplomë administrim-biznesi

Anglia do të përballet me Italinë në finalen e Euro 2020-ës dhe ndeshja do të luhet nën vërshëllimat e Bjorn Kuipersit, i mbiquajtur “arbitri më i pasur në botë”.

Kuipers ka qenë arbitër ndërkombëtar prej 15 vjetësh dhe me siguri ia njihni fytyrën… por ndoshta nuk e dini që ka një karrocë me lekë. Holandezi zotëronte një shumë marramendëse prej 11.5 milion paundësh në 2016-ën dhe është një sipërmarrës i njohur në vendin e tij.

Ai bashkëthemeloi zinxhirin e supermarketeve Jumbo Kuipers i cili shtrihet në Holandë dhe Belgjikë, teksa menaxhonte gjithashtu një parukeri së bashku me gruan e tij Marlies. Kuipers ka një diplomë bachelor në administrim biznesi nga Universiteti Radboud, kështu që di si administrohen bizneset.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...