E enjte, 21 Janar, 2021
12 C
Tirana

Andrea Pirlo nis punën si trajner futbolli

Ish-futbollisti i njohur, Andrea Pirlo, është zyrtarisht tashmë trajneri i ri i Juventus U23. Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi i Juventus, përmes një shënimi në faqen zyrtare.

“Një aventurë e re fillon sot për Andrea Pirlo dhe Juventus, të cilët kthehen në punë së bashku pas 5 vitesh. Andrea është në të vërtetë trajneri i ri i skuadrës nën 23 vjeç. Sfida është në prag, për një rikthim që mund të kënaqë. Mirësevjen, trajneri Pirlo”, thuhet në njoftim.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...