Aktualitet

Ambasadorja e SHBA takon kryeprokurorin Olsian Çela


               Publikuar në : 16:43 - 29/01/20 M D

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara Yuri Kim ditën e sotme ka zhvilluar takimin e parë me Prokurorin e Përgjithshëm Olsian Çela.

Teksa uroi këtë të fundit për zgjedhjen e tij në detyrën e re, ambasadorja premtoi ndihmë teknike të vazhdueshme nga Shtetet e Bashkuara, për të ndihmuar Shqipërinë në vijimin e zbatimit të Reformës në Drejtësi.

Ambasadorja Kim nxiti prokurorët që, ndërsa përmbushin premtimin e një gjyqësori të pavarur me drejtësi për të gjithë, t’i përqasen punës me mendësinë e shërbimit publik, integritetit dhe mbrojtjes së të drejtave të njeriut.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT