E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Ambasadori i BE: Mbështesim reformat për të arritur ëndrrën evropiane të popullit shqiptar

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka përcjellë një urim ndaj të gjithë shqiptarëve, me rastin e 106 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë.

Përmes një postimi në Twitter, ambasadori shpreh urimet më të mira për shqiptarët, në këtë ditë të veçantë. Po kështu ai përçon mesazhin se BE është e angazhuar për të mbështetur vendin tonë në plotësimin e reformave, për integrimin në BE.

“Gëzuar Ditën e Pavarësisë Shqipëri! Urimet më të mira për të gjithë shqiptarët në këtë ditë të veçantë! # BE-ja është e angazhuar për të mbështetur Shqipërinë në kryerjen e reformave të nevojshme, për të arritur ëndrrën evropiane të popullit të Shqipërisë. # EUforAlbania ”, shkruan ambasadori i BE.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...