E mërkurë, 30 Shtator, 2020
15 C
Tirana

Akuzat ndaj Thaçit/ Shkëlqim Hajdari iu bën thirrjen e fortë politikanëve shqiptarë

Më të lexuarat

Rindizet ashpër konflikti ushtarak Armeni-Azerbajxhan, shpallin gjendjen e luftës

Një nga konfliktet më të vjetër në botë, mosmarrëveshja territoriale midis Armenisë dhe Azerbajxhanit ka shpërthyer sërish. Përleshjet kufitare shpërthyen të dielën në mëngjes,...

“Nxore në pritë Azem Hajdarin”/ Fatos Klosi reagon pas akuzave të Berishës

Ish-kreu i SHIK, Fatos Klosi ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit Berisha lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit. Berisha akuzoi Klosin se ai...

Artan Hoxha i publikon videon e rëndë Berishës, e nxjerr ‘blof’ për ekzekutimin e Azem Hajdarit (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha i ka publikuar një video ish-kryeministrit Berisha, duke e nxjerrë ‘blof’ për deklaratat që bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion",...

Turqia rrëzon avionin armen në Azerbajxhan

Armenia akuzon Turqinë se ka rrëzuar një prej avionëve të saj, gjatë konfliktit me Azerbajxhanin. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë pretendon se avioni i tyre...

“Ku i çuat paratë që iu dha bota?”, Rama i kërkon ndjesë ndërkombëtarëve, sqaron kush i administron fondet

Kryeministri Edi Rama ka folur në programin e financimit të BE-së për restaurimin dhe rrjetëzimin e monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i...

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Berisha jep emrin

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha në 'Opinion' se Azem Hajdari u nxor në pritë nga Fatos Klosi, në atë kohë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas...

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Sondazhi për djemtë e preferuar në “PërPuthen”, fituesi i surprizon të gjithë

Një sondazh i produksionit “PërPuthen” ka nxjerrë Armand Ferhatin si djalin më të pëlqyer nga pjesëmarrësit në spektakël. Edhe pse ai nuk ka qenë një...

Konflikti në Kaukaz/ Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur rreth luftës që ka nisur mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, ku deri më tani janë shënuar dhjetëra viktima. Përmes një postimi...

Gruaja e Lefter Zhidrus tregon si ka lindur konflikti me fqinjët

Bashkëshortja e 71-vjeçarit, Lefter Zhidru, i cili u ekzekutua pak ditë më parë nga RENEA, ka treguar se si ka lindur konflikti me fqinjët. E...

Ditën e djeshme, Zyra e Prokurorit të Specializuar ka dorëzuar një aktakuzë ndaj Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Kreut të PDK-së, Kadri Veseli.

Në aktakuzën që Zyra e Prokurorit të Specializuar i paraqiti për shqyrtim Dhomave të Specializuara për Kosovën, Hashim Thaçi, Kadri Veseli dhe disa persona të tjerë akuzohen për një sërë krimesh kundër njerëzimit dhe krimesh lufte ndër të cilat, vrasje të paligjshme, zhdukje me detyrim të personave, përndjekje dhe tortura.

Këto akuza u ngritën pikërisht pak ditë para takimit historik Kosovë-Serbi që parashikohej të zhvillohej në Shtëpinë e Bardhë, Washington.

Sakaq, Thaçi dhe më pas kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, anuluan pjesëmarrjen në takimin e 27 Qershorit në SHBA.

Mirëpo… “Kombi Shqiptar është në rrezik të madh!”

Kështu shprehet ish-Drejtuesi i Prokurorisë së Apelit dhe ish-Kryetari i Shoqatës së Prokurorëve të Shqipërisë, z. Shkëlqim Hajdari.

Ai iu bën thirrjen e fortë politikanëve në Kosovë, në Shqipëri dhe politikanëve shqiptarë në Maqedoni të Veriut që të mblidhen në një takim urgjent.

Hajdari apelon që Kombi në këtë moment, të flasë me një zë!

Lexo edhe :   Beteja për Gjykatën e Lartë dhe lëvizja e Trump/ Shkëlqim Hajdari: Koha për të reflektuar nga politikanët shqiptarë

Postimi i tij i plotë në Facebook:

“Kombi Shqiptar në rrezik të madh!

Ngjarjet e djeshme në Kosovë, janë më të rëndat, pas çlirimit të saj.

Politikanët atje, në Shqipëri dhe politikanët shqiptarë në Maqedoni të Veriut, pa dallim e ndasi politike duhet të mblidhen në një takim urgjent.

Bërja publike e vënies nën akuzë, e udhëheqësve të UÇK, pa u verifikuar akuzat nga gjykata dhe 2 ditë para takimit në Shtëpinë e Bardhë, tregon qartë se ky nuk është pozicion ligjor, nuk është drejtësi e pavarur.

Kjo sjellje është e paprecedent dhe qartësisht politike, antishqiptare.

Ndaj bëj thirrje, të bëhemi bashkë të gjithë dhe Kombi në këtë moment, të flasë me një zë!”

Kombi Shqiptar ne rrezik të madh!Ngjarjet e djeshme në Kosovë, jane më te rëndat, pas çlirimit te saj. Politikanet…

Publiée par Shkëlqim Hajdari sur Jeudi 25 juin 2020

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fuqitë e mëdha dhe konflikti mes Azerbajxhanit dhe Armenisë

Çfarë e bëri të rishpërthejë konfliktin për Nagorni Karabakun? Ekspertët mendojnë se kjo mund të ketë lidhje me gjendjen e përkeqësuar ekonomike në Azerbajxhanin...

Tre simptomat që në 85% të rasteve konfirmojnë nëse jeni infektuar me koronavirus

Instituti i Shëndetit Publik në Britaninë e Madhe ka sqaruar se cilat janë 3 simptomat kryesore, që në 85% të rasteve konfirmojnë se një...

Emërohet kryeministrja e parë femër e këtij shteti afrikan

Presidenti i Togos (shtet në Afrikë), Faure Gnassingbe emëroi sot kryeministren e parë femër të vendit, Victoire Tomegah Dogbe. 60-vjeçarja zëvendëson Komi Selom Klassou, i...

“Ndaloni sulmet”, Putin telefonon kryeministrin armen

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka kërkuar kryeministrit armen, Nikolla Pashinyan, që të ndalojë sulmet ndaj Azerbajxhanit. Putini theksoi nevojën urgjente për një armëpushim dhe...

Situata nga pandemia/ Manastirliu: Kemi numrin më të ulët të infektimeve në rajon

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se pavarësisht se shifrat e përditshme të infektimeve janë të larta, ato janë brenda parashikimeve. E ftuar në...