E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Aktorja: Shqiptarët fitojnë 2 mijë euro për postim në rrjetet sociale

Viola Gjoleka e cila morri famë pas pjesëmarrjes në serialin “Anabel”, ka thënë se marketingu tani është drejtuar më tepër nga pjesa e Instagramit.

Blogerët duket se janë në periudhën më të mirë të mundshme, ku ndonëse në një periudhe pandemie, fitimet nuk ndalen. Edhe në periudhën e izolimit, blogeret kanë gjetur mënyra të ndryshme për të reklamuar produketet e ndryshme.

Si rrallë herë, Viola ka ndarë me publikun shifrat e çmendura që fiton një blogere shqiptare nga një post në Instagram.

“Marketingu tani është drejtuar më tepër nga pjesa e Instagramit. Shifra më e lartë për një post është 1000 euro.

Blogerët nuk është se i tregojnë shifrat e sakta, por që paketa më e lartë që është paguar një bloger është 2000 euro edhe më sipër.

Janë çmime goxha të larta, por unë duke qenë se kam patur një punë stabël, nuk e kam përdorur shumë Instagramin si benefit. Nuk e di pse e kam lënë pak pas dore”, tregon Viola në “Ditë e Re” në Rtv Ora.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...