E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Aktori i del në krah efektives së ‘Shqiponjave’: Humbe punën, por fitove dinjitetin

Aktori Neritan Liçaj i ka dalë në mbrojtje efektives së forcave ‘Shqiponja’, Blerta Dervishi, e cila u përplas me policinë dhe Përmbaruesit, për shkak se bashkë me familjen kundërshtoi një vendim gjykate të formës së prerë për lirimin e banesës së ish-pronarit.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, ai shkruan se policja humbi vendin e punës, por fitoi dinjitetin e njeriut që nuk lejoi ta shtypin. Aktori gëzon respekt për të, duke shpresur se si ajo të jenë policët e shtetit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...