E hënë, 14 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

Aktorët në “ballë” të turmës shpalosin banderolën gjigante (Video)

Qindra mijëra mbështetës të opozitës po mblidhen përpara ndërtesës së qeverisë, me parulla “Rama ik”, “Parlament i krimit”, “Qeveri e korruptuar”.  Në krye të turmës që marshon në drejtim të Kryeministrisë qëndrojnë banorët e Astrit dhe aktorët me banderolën gjigante “Mbro Teatrin”.

Aktorët protestojnë për shembjen e Teatrit dhe në krye të tyre duket Neritan Liçaj. Ky i fundit foli edhe për mediat ku u shpreh se: Kjo është një protestë e Partisë Demokratike, e të papunëve, të varfërve, të aktorëve dhe e të gjithë atyre që kanë pakënaqësi ndaj pushtetit.

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet ende në selinë e partisë dhe pritet t’i bashkohet për pak minuta protestuesve. Ndryshe nga protestat e tjera, në protestën e sotme vihen re simbolet e Partisë Demokratike, si flamuri i saj.

Protestuesit kanë hedhur tymuese me ngjyrë të zezë përpara ndërtesës së Kryeministrisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Nga Sokol Balla Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë dje. Tre dekadat e jetës politike të...

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...