E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Aksion i madh në Lezhë, goditet grupi kriminal

Pas operacionit të mbrëmshëm në Elbasan, Policia e Shtetit po zhvillon një aksion antidrogë në qytetin e Lezhës me urdhër të SPAK, ku raportohet se janë shoqëruar 7 persona. Pas emërimit të drejtuesve të rinj, Policia e Shtetit menjëherë ka nisur aksionin në qytetet “problematike”, për kapjen e elementëve kriminalë.

Sipas “Top Channel”, të arrestuarit janë: Gjin Kola, Leonard Kola, Ilir Prenga, Tanush Lekgegaj, Pashk Lala, Miri Rrapi dhe Aleks Kedheli.

Personat akuzohen si pjesëmarrës në “grup të strukturuar kriminal, për prodhim dhe shpërndarje të lëndëve narkotike”, hashash. Ky është operacioni më i madh antidrogë i bërë në Lezhë me urdhër të SPAK, dhe vjen pas vrasjes së policit Saimir Hoxha që së bashku me dy kolegë asgjësuan një parcelë hashashi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...