E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Aksidentohet në Serbi një autobus nga Kosova, 9 të plagosur

Mbrëmjen e djeshme është aksidentuar në Serbi një autobus, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur 9 persona.

Autobusi i linjës Prishtinë-Graz (Austri) është aksidentuar rreth orës 22:00 në Kupci të Madh afër Krushevcit, në Serbi.

Mediat në Kosovë raportojnë se personat e plagosur, janë jashtë rrezikut për jetën.

Sakaq, kompania “Zhitia Tourist” ka njoftuar se personat e plagosur, nuk kanë lëndime serioze dhe pasagjerët që ishin në autobus, tashmë janë rrugës për në Slloveni.

“Falenderojmë Zotin që nuk kishte lëndime serioze. Pasagjerët që ishin në autobusin kur ndodhi aksidenti, tashmë janë rrugës për në Slloveni. Ju falenderojmë për ndihmën, sinqeritetin e besnikërinë tuaj ndaj nesh”, thuhet në postimin e kësaj kompanie.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...