E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Aksidenti/ Reagon Edi Rama: “Ngushëlime vëllazërore familjeve!”

Pas Albin Kurtit ka reaguar dhe kryeministri i Shqipërisë lidhur me aksidentin tragjik në Kroaci. Edi Rama shprehu ngushëllimet e tij:

“Çfarë fatkeqësie pikëlluese lajmi nga Kroacia për humbje jetësh të vëllezërve e motrave nga Kosova. Lutem që të plagosurit rëndë t’ia dalin dhe ngushëlime vëllazërore familjeve të viktimave!”

Aksidenti

Të paktën dhjetë vetë u vranë dhe rreth 30 u plagosën në një autobus me targa të Kosovës që zbarkoi në autostradën A3 pranë Slavonski Brod të dielën në mëngjes, njoftoi policia Brod-Posavina.

Gazeta kroate Jutarnji.hr njoftoni se po ashtu janë lënduar edhe 30 të tjerë.  Sipas kësaj gazete autobusi i aksidentuar është me targë të Kosovës dhe se vinte nga Frankfurti në drejtim të Kosovës.

Rreth orës 6.20 të mëngjesit, policia mori një raport se një aksident trafiku kishte ndodhur në autostradën afër Slavonski Brod, pranë stendave të taksave në korsinë jugore, në të cilën ishte ulur një autobus me shenja të Kosovës.

Të paktën 10 persona u vranë në aksident, ndërsa rreth 30 njerëz u plagosën, tha policia, dhe ata po hetojnë rrethanat nën të cilat ndodhi aksidenti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...